Воєнний суд в Росії продовжив арешт Олега Приходька на 3 місяці

Південний окружний воєнний суд в російському Ростові продовжив на три місяці арешт Олегу Приходьку, якого звинувачують у підготовці теракту і незаконному зберіганні вибухівки. Про це повідомляє видання «Ґрати».

7 вересня відбулося чергове засідання по суті, однак початок затягнувся, і суддя запропонував перенести його на 16 вересня. Прокурор погодився та попросив сьогодні розглянути клопотання про продовження арешту Приходька на 3 місяці, оскільки запобіжний захід закінчується 16 вересня. Арешт, на думку державного обвинувачення, варто продовжити через агресивну поведінку Приходько в суді, можливої втечі підсудного, можливих загроз свідкам, а також негативної характеристики Приходька і відсутності у нього місця проживання в Ростові.

Адвокат кримчанина  Назім Шейхмамбетов зауважив на це, що Приходько зареєстрований і проживав до арешту в Криму, в Ростовській області у нього житла дійсно немає, але він може його орендувати. Адвокат також нагадав про вік підсудного. «Залишити Приходько в СІЗО – це відправити його на тортури», – сказав Шейхмамбетов і попросив скасувати рішення.

«Хіба вперше? Я ні в чому не винен, справа проти мене сфальсифікована, а вашого недофюрера скоро винесуть вперед ногами …», – прокоментував Приходько клопотання прокурора. Він знову сказав про абсурдність припущення, що у нього в гаражі могла перебувати бомба, і заявив про непричетність до жодних терористичних актів. Коротку промову він закінчив словами про «скочування Росії до Північної Кореї».

Через півтори години суд виніс рішення: продовжити арешт Приходька на три місяці, так як «суд вважає, що Приходько може переховуватися, а також є загрозою для свідків і суспільства, його вік, стан здоров’я та наявність сім’ї не є достатніми підставами для припинення перебування під вартою».

«Я нічого іншого і не чекав», – прокоментував рішення суду Приходько.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього О.Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

Ольга ГЕРАСИМЧУК  

Фото: ґрати

SHARE