Тетяна Кастуєва-Жан: «Анексія Криму на довгі роки визначатиме відносини між Росією і Заходом».

На думку французького науковця, керівника Центру «Росія-Нові незалежні держави» у Французькому інституті міжнародних досліджень (ІFRI) Тетяни Кастуєвої-Жан, анексія півострову «отруюватиме» відносини між Росією, Європою, Заходом. «Деградація відносин ще можливо і не досягла свого піку, а врегулювання кримського питання, найімовірніше, дістанеться у спадок уже наступним поколінням європейських політиків», – зазначила керівниця Центру у коментарях Укрінформу.

Також вона зауважила, що окупований Крим буде радше символічною проблемою для Києва, ніж реальною політичною чи економічною, як Донбас. «Крим стане принизливим нагадуванням для національної гордості та ідентичності, а також обернеться незручностями і неприємностями у практичному й особистісному плані для тисяч сімей», – вважає французький науковець.

Науковець зазначила, що плановане розміщення військових частин і тактичної ядерної зброї в Криму не може вітатися іншими країнами Чорноморського регіону. «Калінінград і Крим стануть двома форпостами, що утворюють дугу геополітичного та військового тиску на Східну Європу, яка буде, зрозуміло, шукати відповіді для зміцнення своєї безпеки», – переконана Кастуєва-Жан.

На її думку сьогодні є необхідність у переформатуванні всіх порушених діями Росії договорів, зокрема, Будапештський меморандум, Паризька хартія і навіть Гельсінський акт. «Дипломатам вистачить роботи на багато років для того, щоб відновити зруйновані баланси і домовленості. Але поки що навіть незрозуміло, коли буде можливим взагалі взятися до цієї роботи», – підсумувала експерт.

 

SHARE