UA EN

28 Березня 2024

Експерт: Спілкуючись українською в Криму – високі шанси зустріти неприкриту агресію (відео)

Дослідницький центр «SPHERA» на замовлення Державного підприємства «Кримський дім» провів комплексне дослідження присвячене змінам та актуальній ситуації у культурній сфері в Криму.

Метою дослідження було отримати якомога ширший спектр думок та оцінок по обидва боки фактичного кордону, як тих людей, хто залишився жити на півострові, так і вимушених переселенців з Криму щодо ситуації, яка склалася у культурній сфері на півострові та можливих наслідків останніх подій навколо торгівельної та енергетичної блокади.

Становище української мови у Криму після його анексії Росією значно погіршилося. Про це заявляє більшість опитаних мешканців Криму та тих, хто нещодавно переїхав звідти.

«Як стверджують опитані, використання української мови у публічному місці має високі шанси зустріти агресію, або, принаймні, образи. Щонайменше, за словами респондентів, на тих, хто використовує українську мову, на півострові дивляться з недовірою. Опитані стверджують, що вони дуже обережно використовують українську мову, як правило у своєму колі родичів чи друзів задля уникнення проявів агресії», – наголосив керівник Дослідницького центру «SPHERA» Олександр Шульга.

Також опитані вважають, що можливості в Криму отримувати освіту українською мовою після анексії суттєво погіршилася.