У Києві відбувся допрем’єрний показ документальної стрічки «Мустафа» (відеорепортаж)

В основу фільму лягла доля лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва: депортація, його перше ув’язнення і найдовше у світі голодування, що тривало 303 дні.
Мета документальної кінострічки – розповісти людям живу історію українського політика і громадського діяча, котрий уособлює собою гідність і честь кримськотатарського народу.
«Насправді, прийняти рішення займатись цим фільмом було непросто, тому що Мустафа Джемілєв непроста особистість. Я навіть не представля, як його вмістити в якийсь хронометраж, тому що довелось би розказувати про якусь одну подію в його житті під мікроскопом, щоб вкластись в 60-90 хвилин. Ми пішли іншим шляхом, обираючи головні події з його життя…», – розповів Ахмед Сарихаліл, режисер фільму.
Працювати над фільмом почали ще в лютому 2015 року, робота тривала півтора року. Формат фільму під час роботи змінювався, було відтворено 5 реальних сцен з життя Мустафи Джемілєва. Під час зйомок фільму «Мустафа» команда побувала в 5 країнах світу, записавши 26 інтерв’ю.
«Головний герой Мустафа, а я всього на всього лише той, хто спробував передати на екрані той стан, який був тоді у нього. В мене це вперше, і для мене це великий обсяг роботи… Було дуже цікаво, я дуже радий, що зовні виявився дуже схожим…», – сказав Максим Пасічник, який зіграв у фільмі головного героя.
Документальний фільм буде представлений на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» в програмі «Українські прем’єри», найбільшому національному американському кінофестивалі незалежного кіно «Санденс» та на інших фестивалях документального кіно. Також планується масовий прокат в Україні та Європі.

Ліна Голуб,

  оператор В’ячеслав Юрченко

SHARE