У 36 країнах світу знатимуть про те, що відбувається з українцями в окупованому Криму (відео)

Делегати VI Всесвітньому форумі українців – 300 українців з 36 держав світу, заслухавши інформацію представників громадських об’єднань переселенців з Криму, сказали: «Ми не збираємось забувати про Крим, і ми вважаємо, що Крим повинен і буде повернутий в Україну». На цьому, під час круглого столу на тему «Визначення Всесвітнього Форуму Українців щодо проблеми деокупації Криму та загрози асиміляції кримської громади українців», наголосив Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради.

«Ухвалами та резолюціями форуму затверджено, що ми про Крим не забуваємо і будемо за нього боротися, і робити все для того, щоб люди, які там залишилися, щоб їх людські та національні права були захищені», – зазначив керівник Коордради.

Він також зауважив, що під час роботи Форуму виступи кримчан викликали багато дискусій та величезне зацікавлення ситуацією на півострові у представників закордонного українства. Вони заявили, що ситуація із становищем українства та українців в Криму буде донесена до урядів та керівників держав їхнього проживання. Також в країнах проживання української діаспори будуть оприлюднені Ухвала та резолюції  Всесвітнього форуму українців.

«Те, що ми бачимо сьогодні в Криму , і не лише в Криму, – це є цілковита зачистка всього, що має ознаки українського…  Це фактично зачистка за етнічною ознакою, і вона стосується, що кримських татар, що українців.  Якщо, не дай Бог, людина, яка є українцем, проявляє ще крім того, якусь громадянську позицію, чи хоче захистити, або зберегти свою етнічну ідентичність: у вигляді спілкування рідною мовою, можливістю молитися у своїй церкві, сповідувати якісь культурні та інші речі, які є характерними, то така людина не просто переслідується вона заарештовується, затримується і зазнає… репресій»,  – констатував Михайло Ратушний.

У своєму виступі на «круглому столі» він також повідомив, що Форум цього року вперше, за всю історію існування, стикнувся з тим, що Росія не лише не випустила з Криму делегата Форуму, відомого українського журналіста Миколу Семену, а й всіляко перешкоджала приїзду представників української діаспори з Росії. «Профілактично робили все для того, щоб делегати від найбільшої української діаспори в світі, з Російської Федерації, не мали можливість попасти на форум, – доїхало лише 16 представників. Ці люди знають, що після повернення їх будуть викликати до відповідних органів і проводити бесіди», – сказав голова Української Всесвітньої Координаційної Ради.

Читайте по темі: На Всесвітньому форумі кримчани закликали світ засудити російську агресію та об`єднати зусилля для спільної перемоги (відео)

 

SHARE