UA EN

29 Березня 2024

“Крим:час окупації”. Право бути журналістом (відео)

Свобода слова та вільне вираження думок. Цінності демократичного суспільства, що не можуть існувати при авторитарному вожді. Тому, після окупації Російською Федерацією Криму на півострові розпочалося справжнє «полювання» на журналістів.

Їх переслідували як представники правоохоронних органів, так і незаконної  «кримської самооборони». Почастішали затримання, вилучення та пошкодження техніки, а також фізичне насильство над працівниками ЗМІ. Нині більшість з журналістів, котрих переслідували,  покинули Крим, а ті, хто лишися, як правило, змушені були змінити професію або місце роботи.

Глобальна «зачистка» кримського інформаційного простору окупантами розпочалася з телебачення. Так,  3 березня 2014 року була відключена від ефірного мовлення  «Чорноморська» телерадіокомпанія, а за кілька днів – 9 березня відключили всі українські телеканали на території Криму.

Правозахисники  фіксували численні порушення прав журналістів. Так, Кримська польова місія з прав людини повідомила про 9 випадків грубого порушення прав журналістів з боку «кримської самооборони» тільки за період з 15 по 19 травня 2014 року.

Додатково серед населення пропагувалася думка про незалежних журналістів як про «п’яту колону». Підконтрольні кримській «псевдовладі» ЗМІ регулярно закликали жителів Криму «бути пильними» і не давати жодних коментарів проукраїнським журналістам. В разі, якщо вони задаватимуть «провокаційні питання» (про підвищення цін чи спад курортного сезону, ) просили повідомляти «кримській самообороні».

Відео: