Крим: час окупації. Право бути українцем (відео)

Вишиванка, прапор та синьо-жовта стрічка. Для кримської окупаційної влади такі люди – типові екстремісти. Місцевий суд і оком не моргне – присудить штраф або відправить на 40-ка годинні обов’язкові роботи. Керівництво може звільнити з займаної посади та назвати агентом Держдепу бо ЦРУ. Це не фантазія, а реалії життя на півострові.

Полювання на відьом завжди актуальне у час смути. Українська національна символіка в тимчасово окупованому  Криму настільки дратує російських окупантів, що вони готові виглядати смішними, і боротися не з реальними злочинцями, а з людьми, які не порушують закону, а всього лиш висловлюють власну думку.

Пригадаймо найбільш яскраві випадки переслідувань за українську символіку.

Справа «9 березня» – «Страшний Шевченко»

Справа «18 травня»  – «Помічено український прапор»

Справа «21 травня»  – «У вишиванках? В поліцію!»

Справа « 24 серпня» –  «Покарати за фото»

Окупанти «воюють» не лише з символікою, а й з назвами. Так, Кримський академічний український музичний театр в Сімферополі відтепер називається «Державним академічним музичним театром Республіки Крим». А українська школа-гімназія перейменована в «Сімферопольську академічну гімназію».

Не виходить на півострові газета «Кримська світлиця». Один з українських символів у Криму –  пам’ятник Тарасу Шевченку в Сімферополі. Поки цілий та неушкоджений. Зате у Севастополі пам’ятник гетьману Сагайдачному вже демонтували.

Та все ж, серед мороку та зла є мужні і непохитні люди. Вони вільні і сильні духом. Вони люблять свободу і вони за неї боротимуться, незважаючи на розбиті голови та затримання.