Росія позбавила «кримських диверсантів» права на справедливий суд та захист (відео)

Справа «кримських диверсантів» – є політично мотивованою, а весь процес досудових дій, що застосовуються слідчими ФСБ у цій справі, свідчить про порушення фундаментальних прав та свобод, зокрема права на справедливий суд, захист та порушена заборона катування. На цьому під час прес-конференції  «Справи кримських диверсантів: незаконні методи слідства» наголосила керівник Кримської правозахисної групи (КПГ – ред.) Ольга Скрипник.

Вона повідомила, що  захисників, які працюють за запрошенням рідних, взагалі не допускають до затриманих. В той же час слідчі ФСБ приводять на допити своїх призначених «захисників».  «Є важливим і те, що якщо захиснику, який працює за запрошенням, все таки вдалося увійти у справу, то практично відразу слідчі намагаються взяти з нього підписку про нерозголошення. Все це говорить про те, що слідство намагається взяти під контроль всю інформацію по справам «кримських диверсантів», а це означає, що їм є що приховувати», – констатувала Ольга Скрипник.

Правозахисниця також зауважила, що розповсюдження відеодопитів  затриманих говорить про те, що ФСБ намагається сформувати певну громадську думку по відношенню до цих людей, тому на справедливий суд в Криму їм не доводиться розраховувати.

Під час свого виступу керівник КПГ наголосила, що справа «диверсантів», які були затриманні в Криму з серпня по листопад 2016 року, є сфальсифікованою.  Адже зізнання у диверсійній діяльності надавалися затриманими під фізичним та психологічним тиском.

«Важливо зрозуміти, що ніяких дій (диверсійних дій – ред.) взагалі не було, нічого не відбулося, є якісь підозри ФСБ. Таким чином все це говорить про те, що сама справа по відношенню до затриманих сфальсифікована»,  – констатувала Ольга Скрипник.

 

SHARE