Ірина Брунова-Калісецька про настрої кримчан

У програмі «Голос Криму» з ведучим Олександром Янковським соціальний психолог Ірина Брунова-Калісецька.

Говоримо про те, що впливає на зміну людської свідомості і хто переміг в битві за свідомість кримчан. Про московські ціни на харчі в Криму та реакцію мешканців півострову на них: хтось звинувачує місцеву владу, яка не контролюю ціни і не збирається вливати на ціноутворення, інші винуватять у всьому… знову Україну.

«Настрій дуже мінлива річ, як в психіці людини, так і суспільства. І не дивно, що настрої змінюються. У російських медіа є дуже цікава річ: вони інтерпретують, дають пояснюючу картинку. ЗМІ дають не сам факт з реальності: зміна цін чи зарплат, вони відразу вкладаю в інформацію пояснювальні механізми, чому це відбулося».

Наскільки критичні зміни, які відбуваються в Криму, що б люди стали задавати питання місцевої «влади», або кримчани все життя живуть у постійному невдоволенні?

«Люди задають питання владі… тільки дивлячись який. Місцевій так, а от Аксьонову ні. Один з пояснювальних принципів який використовується останніх пів року – це те, що всі проблеми від тих чиновників, які залишилися з українських часів. І ось зараз ми їх поміняємо, і тоді все буде добре і чудово ».

Кримчан просять не соромитися і йти служити в російську армію, зокрема, до чорноморського флоту за контрактом. З метою агітації в містах проводяться показовий виступи російських військових, демонстрація техніки.

«Тут є кілька моментів. У людини є потреби, зокрема харчування і вражень, отримання чогось нового. В даному випадку тут задіяна ще одна дуже важлива потреба – у безпеці. З цією потребою Росія у своїй внутрішній політиці грає дуже давно і дуже активно. Це шоу, яке з одного боку залучає тих, хто, знову ж під впливом медія, перестає відчувати себе в безпеці, адже навколо вороги. А з іншого боку постійно звучить заклик: що б бути мужиком потрібно пройти армію …»

Чи можливі якісь кроки з боку України, для того щоб показати кримчанам, що тут знаходяться не вороги? Чи є шанси в України повернути контроль над Кримом?

 

SHARE