Громадськість вимагає санкцій для осіб, які в Криму влаштували погром у церкві Київського патріархату (документ)

На сьогоднішній день вдалося встановити причетних до погрому в церкві осіб, а саме: хто давав вказівки до захвату приміщення, а також хто їх виконував. Про це під час прес-конференції повідомив представник ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» Андрій Щекун.

Зокрема він зазначив, що процесом захоплення приміщення Кримської єпархії УПЦ КП в Криму керувала Прошкіна Лідія Михайлівна – начальник так званого управління організаційного та матеріально-технічного забезпечення Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим. «Вона давала розпорядження та вказівки…, які приміщення захоплювати і що треба робити», – зазначив громадський активіст. Вдалося також встановити і людину, яка напала на владику Климента, викручувала йому руки і виштовхувала з приміщення церкви. Це Вахтін Юрій Сергійович –  заступник керівника так званого відділу судових виконавців по Центральному району міста Сімферополя.

Під час прес-конференції представники кримської громади оприлюднили звернення, у якому вони наголошують на необхідності введення санкцій проти учасників зухвалого нападу на церкву. А також вимагають до санаційних списків включити тих осіб, які  протягом трьох років окупації півострову системно переслідують Київський патріархат в Криму.

Текст звернення:

Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу 

Голові ОБСЄ Себастьяну Курцу 

Країнам Будапештського меморандуму: 

Президенту України Петру Порошенку 

Президенту РФ Володимиру Путіну 

Президенту США Дональду Трампу 

Прем`єр-міністру Великої Британії Терезі Мей 

Президенту Франції Еммануелю Макрону 

Представництву Європейського Союзу в Україні 

Парламенту Європейського Союзу

Раді Європейського Союзу

Парламентській Асамблеї Ради Європи 

Верховній Раді України

Кабінету міністрів Україн

Генеральній прокуратурі України

Прокуратурі Автономної Республіки Крим 

Урядам країн Канади, Австралії та Японії

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ 

            Після анексії АР Крим і м. Севастополя Росія перетворила ці тимчасово окуповані території України на «півострів страху», де здійснюються системні та систематичні порушення фундаментальних прав і свобод людини та громадянина. Повністю виправити ситуацію може лише відновлення територіальної цілісності України та конституційного ладу на Кримському півострові. Проте до того моменту Україна та світове співтовариство не мають права бути байдужими спостерігачами сваволі окупантів стосовно українських громадян на тимчасово окупованій території. Тільки реагування на кожну протиправну дію російських окупаційних структур стосовно населення Криму з боку органів влади та громадськості України, міжнародного співтовариства здатне зменшити розмах порушень прав людини.

31 серпня 2017 року в Сімферополі зафіксовано черговий прояв брутального порушення фундаментальних прав людини, зокрема, права на свободу совісті. Російські силовики незаконно ввірвалися в приміщення Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату, зламали замки, протиправно та блюзнірські проникли у храм Христа Спасителя та собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги, із олтарів яких без опису вилучили цінні богослужбові речі, серед яких, цінні старовинні ікони, порцеляновий та кришталевий посуд. Свої дії російські спецназівці та судові виконавці мотивували рішенням нелегітимного «Арбітражного суду Республіки Крим» від 2016 року про вилучення частини орендованих єпархією приміщень. Під час блокування приміщень Кримської єпархії, храму та собору російські силовики нанесли умисні тілесні ушкодження архієпископу Сімферопольському та Кримському Клименту.

Ми, представники громадських організацій, розцінюємо такі дії російських спецназівців та виконавчої служби як фундаментальне порушення прав і свобод людини, цинічне намагання залякати віруючих та продовження політики витіснення Української Православної Церкви Київського патріархату з Криму. А оскільки більшість парафіян Київського патріархату є українцями, а храми стали чи не єдиним місцем їх вільного гуртування, то таким чином окупаційна влада здійснює тиск та залякування громади етнічних українців АР Крим і м. Севастополя.

Ми щиро вдячні тим країнам та міжнародним інститутам, які вже висловили протести проти порушення прав на свободу совісті, особисту недоторканість, справедливий суд та інших прав людини через незаконне блокування приміщень Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату та побиття архієпископа Климента.

Разом з тим  нами ведеться робота із виявлення осіб, які здійснювали незаконний силовий тиск на віруючих, погром та блокування приміщень Кримської єпархії. Серед них:

  • РУДАКОВ Ігор Анатолійович, громадянин РФ – в.о. керівника управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим – головного судового пристава Республіки Крим;
  • ПРОШКІНА Лідія Михайлівна, громадянка РФ – начальник управління організаційного та матеріально-технічного забезпечення Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим, секретар колегії Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим. Помічник Міністр майнових і земельних відносин Республіки Крим Анюхіної Анни Володимирівни
  • Вахтін Юрій Сергійович, громадянин РФ – заступник керівника відділу судових виконавців по Центральному району міста Сімферополя;
  • Костенко Олександр, громадянин РФ – судовий виконавець;
  • Бюник Андрій Едуардович, громадянин РФ – судовий виконавець.

Окрім цих названих осіб в справі слід притягнути до відповідальності тих, хто спричинив напад на церкву в місті Сімферополі, а саме: 29 травня 2015 року через аукціон Міністерства майнових і земельних відносин Республіки Крим АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ В Республіці Крим “РАЗУМ” (громадський некомерційний рух) заволоділи майном — 112,6 кв.м. – керівник БОРИСОВ Володимир Юрійович, громадянин РФ;

21 січня 2016 року Рішення Арбітражного суду Республіки Крим (місто Сімферополь). Суддя: Соколова І.А.

29 вересня 2016 року Рішення Арбітражного суду Центрального округу РФ (місто Калуга). Судді: Сорокіна І.В., Гладишева О.В., Нарусов М.М.

13.02.2017 року Рішення Верховного суду РФ (місто Москва). Суддя: Чучунова Н.С.

У зв’язку з вищевикладеним, звертаємося до ООН, ОБСЄ, урядів країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії, Чорногорії, Ісландії, Албанії, Ліхтенштейну, США, Канади, Австралії та Японії та просимо запровадити персональні санкції щодо осіб, причетних до порушення прав віруючих Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату, а також посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за брутальне систематичне порушення прав людини в Криму.

Окрім того, звертаємося до влади України та вимагаємо:

  • 1. Ефективно розслідувати факт захоплення приміщень та храмів Кримської єпархії Української Православної Церкви Київського патріархату, нанесення тілесних ушкоджень російськими силовиками громадянину України, архієпископу Сімферопольському та Кримському Клименту, порушенням прав віруючих загалом із наступним притягненням до відповідальності осіб, винних у нехтуванні правами людини та міжнародним гуманітарним правом;
  • 2. Включення громадян РФ, причетних до цих протиправних дій, до санкційних списків порушників прав людини на території Криму

Представник

ГО «Кримський центр ділового та культурного

співробітництва «Український дім»                                                Андрій Щекун

Член Правління

ГО «Союз вимушених переселенців»,

голова Правління

ГО «Таврійська гуманітарна платформа»                                     Андрій Іванець

Редактор інформаційної агенції

“Голос Криму”                                                                           Людмила Боженко

Головний редактор газети

“Кримська світлиця”                                                           Віктор Мержвинський 

 

SHARE