Андрій Щекун: “Маю надію, що події навколо Київського патріархату спонукають владу до більш рішучих дій щодо захисту церкви” (відео)

Запізніла реакція Міністерства культури України на погром влаштований кримською окупаційною владою в церкві Київського патріархату – це результат відсутності чіткого моніторингу за подіями, які відбуваються на території Криму. Про це під час прес-конференції заявив представник ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» Андрій Щекун, і додав, що Департамент з питань релігії, який входить в структуру Мінкульту, протягом цього року вже робив декілька заяв щодо переслідування віруючих Київського патріархату в Криму, але самих заяв не достатньо.

«Ми хочемо, як громадяни України і як вихідці з Криму, вимушені переселенці, і як парафіяни Київського патріархату від влади більшого. На цьому наполягає і архієпископ, який вже давно поставив ряд питань перед Департаментом», – констатував громадський активіст, додавши, що ці питання потребують негайного вирішення, адже це би підтримало віруючих та владику на окупованому півострові. Він також констатував, що сьогодні українським можновладцям не вистачає сміливості прийняти політичне рішення зокрема у вирішення питання з майном церкви.

Під час прес-конференції Андрій Щекун також зазначив, що наразі відсутня комунікація між українськими органами влади та владикою Климентом: «Жодного дзвінка за чотири роки окупації архієпископу Клименту з українських органів влади…. не було.  І додає, що ця ситуація є дуже дивною з огляду на те, що є спеціальний Департамент, який повинен в першу чергу перейматися питанням існування, виживання Київського патріархату в Криму.

На думку представника кримської громади, у влади не має жодного розуміння того, що ситуація навколо УПЦ КП в Криму болить не лише архієпископу, а й усім віруючим, які ходять до цієї церкви в окупованому Криму, які підтримують владику попри страх та тиск, що здійснює окупаційний режим.

«Якщо Крим – це Україна, і весь світ знає, що Крим – це Україна, то треба не формувати заяви, після того як вже щось сталось, а навчитися працювати на випередження», – наголосив громадський активіст.

Він висловив сподівання, що нещодавні події навколо церкви та звернення громадськості оприлюднене під час прес-конференції, спонукають українську владу до більш рішучих дій у захисті парафіян та церкви Київського патріархату на півострові.

Читайте також: В Криму окупанти влаштували погром у церкві  Київського Патріархату

Громадськість вимагає санкцій для осіб, які в Криму влаштували погром у церкві Київського патріархату (документ)

 

SHARE