Чи готові українці повертати Крим та кримчан (дослідження)

Українці дедалі менше цікавляться тимчасово окупованим Кримом.  Це випливає з результатів соціологічного опитування компанії “Info Sapiens”, яку замовила Школа політичної науки Національного університету “Києво-Могилянська академія” за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні.

Результати опитування продемонстрували, що найбільше інформації про Крим українці споживають із телебачення – 46,6%. Друге місце серед джерел посів інтернет – 24,1%. Майже 20% респондентів відповіли, що взагалі не цікавляться темою Криму.

Найбільше українців цікавить військова політика Росії на півострові (32,3%), політика України щодо Криму 27,5, політична ситуація на півострові (23,1%) та економічне становище (20%). Порушення прав кримчан цікавлять лишень 15% співвітчизників. Показово також те, що 7% українців наразі вважають Крим територією Російської Федерації.

46,1% українців схвалюють відновлення залізничного та транспортного сполучення з Кримом. Категорично не погоджуються з цим 12,3% респондентів, 9,5% схвалюють частково. Дослідники відзначають респондентів з Півночі України, які взагалі виступають проти відновлення транспортного сполучення. Такий результат повторюється також і щодо запитань про відновлення авіасполучення із Кримом.

Майже порівну розділилися думки в громадян стосовно відновлення подавання води на окуповану територію. За відновлення виступають 19% опитаних, частково за такий крок виступили 14,1%. Категорично проти – 28% та частково не схвалюють майже 8%. Третина не визначилась із відповіддю.

З матеріали дослідження можна ознайомитися за посиланням: https://zmina.info/articles/socziology-doslidyly-shho-ukrayinczi-dumayut-pro-okupovanyj-krym-ta-pro-stosunky-z-rosiyeyu/?fbclid=IwAR2gFivTxlr51XsXIpwqn9nrXXoNHQXYSvfN7w5xPAgEOcbgfo_Sc3Fr9Yk

SHARE