В Києві презентували книгу про міцні зв’язки гетьманів України з ханами Криму (відео)

30 травня в Києві відбулась презентацію монографії доктора історичних наук Тараса Чухліба «Козаки і татари. Українсько-кримські союзи 1500-1700-х років», в якій вперше комплексно проаналізовано політичні відносини між українцями і кримськими татарами протягом XVI-XVIII століть. У своїй праці автор особливу увагу приділив укладенню політичних союзів між Кримським ханством та Українським гетьманатом. У монографії представлені маловідомі тексти мирних договорів між державами Східної Європи та Малої Азії та інші цікаві документи про міцні зв’язки гетьманів України з ханами Криму.
«На 300 сторінках не висвітлиш ту величезну історію дипломатичних союзів між Кримським ханством і козаками, а потім Українською козацькою державою», – констатував автор монографії. Під час презентації видання Тарас Чухліб зосередив увагу на додатку до книги, де можна ознайомитися з текстами договорів. «Один з цікавих таких договорів був у 1624 році – договір Михайла Дорошенка з Шахін Гіреєм, за яким українські козаки захищали Бахчисарай від ногайської орди, тоді була внутрішня така боротьба у Кримському ханстві. Тоді близько тисячі козаків загинуло, захищаючи Бахчисарай», – розповів Тарас Чухліб.
«Поява наукової книги про українсько-кримськотатарські союзи 1500-1700-х років є довгоочікуваною. Адже навіть науковці не мали до появи цього дослідження  систематизованої та узагальненої інформації з цього питання, не кажучи вже про середньостатистичного громадянина, вихованого на однобічних стереотипах про кримських татар радянської або народницької історіографій», – зазначив кандидат історичних наук, координатор Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванець.
У свою чергу Саїд Ісмагілов, муфтій духовного управління мусульман України, який був присутній на заході наголосив, що такі праці відкривають правду, руйнують радянські стереотипи, стають містком порозуміння  в непростий для України час.  «В час таких випробовувань, що випали на долю України, нам потрібно робити великий вклад в нашу гуманітаристику. Тому що боротьба з ворогом, агресором, окупантом іде не лише на полях битв, але й в головах. І от такі історичні праці, що відкривають правду і знімають певні штампи та бар’єри, вони можуть зробити набагато краще і більше задля того, щоб українці, кримські татари та інші сприймали один одного позитивно», – зауважив муфтій.

Презентацію видання організували Таврійська гуманітарна платформа та Ісламський культурний центр м. Києва.

Читайте також про книгу та її автора на сторінках  “Кримської світлиці”:

Тарас Чухліб: «Кримські татари завжди вміли боротися за свою самобутність і незалежність…» (перша частина)

Тарас Чухліб: «Кримські татари завжди вміли боротися за свою самобутність і незалежність…» (друга частина)

SHARE