Адвокат про звільнення Чийгоза та Умерова: найголовніше – це тисячі людей, які підтримують боротьбу за свободу політв’язнів

Небайдужість тисяч людей, клопітка робота адвокатів, української та турецької влади  – це ті складові, які зробили можливим звільнення Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Микола Полозов, адвокат, який приймав участь у захисті політв’язнів Кремля.

«Методологія ведення політичних справ, ведення захисту з “відкритим забралом” виправдала себе. Незважаючи на складний старт і труднощі в процесі, незважаючи на ситуацію, в яких опускалися руки і доводилося пересилювати себе, стискаючи зуби, все одно вдавалося домагатися головного результату – НЕ виграшу у “шулерів” в мундирах і мантіях в судах, а реального порятунку людських доль», – констатував адвокат.

Він також зауважує, що, власне, ні у кого немає сумнівів, що ці справи були замовними, політично мотивованими. Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров стали заручниками репресивної машини російської влади, адже вони, як і багато інших українських політв’язнів в Криму, переслідувалися РФ за свою позицію, за свої переконання. Тому, на думку адвоката, про справедливі рішення суду тут годі було і говорити.

Нагадаємо, що Ахтема Чийгоза 11 вересня цього року “кримський суд»  засудив до 8 років колонії суворого режиму. Його затримали у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

У свою чергу Ільмі Умеров отримав від «місцевої Феміди»  два роки колонії-поселення. Його звинувачували в сепаратизмі – приводом став один з його виступів в ефірі телеканалу АТR.

Також по темі: Програма “Голос Криму”: висновки міжнародної групи правозахисників по справі “26 лютого” (відео)

 

SHARE