Прокуратура АР Крим відзвітувала про результати роботи за рік

У своєму річному звіті прокуратура АРК розповіла про свою роботу за рік, а також про  нововведення, які сприяли ефективності відомства й збільшенню звернень кримчан, що стосуються порушення їх прав, вчинення проти них воєнних злочинів, злочинів проти людяності тощо. Зокрема у звіті йдеться про нещодавно створену на офіційному сайті прокуратури електрону форму для анонімних повідомлень про факти вищезазначених порушень прав людини. А також про активне використання для зворотного зв’язку з кримчанами Facebook, Twitter, Skype.  

«Слід відмітити, що свідченням ефективності проведення зазначеної діяльності зі встановлення зворотного зв’язку з громадськістю за існуючого режиму тимчасової окупації є те,  що протягом 9 місяців 2017 року надійшло 818 звернень, що удвічі перевищує кількість звернень за аналогічний період 2016 року (412). У вказаному обліковому періоді більш ніж удвічі (2,3 рази) збільшилась і кількість вирішених звернень – із 236 у 2016 році до 532 у 2017 році», – зазначається у звіті.

Започаткований прокуратурою виїзний прийом громадян, де за мету ставилося виявлення порушень конституційних прав громадян України – вимушених переселенців з тимчасово окупованої території та фактів вчинення окупаційною владою щодо них воєнних злочинів і злочинів проти людяності,  також дав свої позитивні результати.

«Незважаючи на малу кількість осіб, що побували на травневому виїзному прийомі (перші виїзні прийоми прокуратури, які відбулись на базі Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Харківської, Львівської областей та Генічеської місцевої прокуратури – ред.), по-перше, вдалося встановити важливі для розслідування кримінального провадження за ст. 438 Кримінального кодексу України факти систематичного та масового порушення окупаційною владою положень міжнародного гуманітарного права. При цьому було виявлено коло осіб з числа переселенців, відомості про яких мають суттєве значення для розслідування злочинної діяльності окупаційної влади, а також визнання таких осіб потерпілими. По-друге, в результаті інформаційної компанії, яка проводилась керівництвом прокуратури автономії, зокрема й під час таких прийомів, збільшилась кількість звернень, у яких містяться відомості про факти порушення окупаційною владою прав громадян», – йдеться у звіті відомства.

Зі звітом можна ознайомитися за посиланням: Прокуратура АР Крим

SHARE