Кабмін рекомендує Раді тимчасово передати з власності АР Крим до держвласності Кафедральний собор Православної церкви України

Враховуючи тимчасову окупацію Російською Федерацією невід‘ємної частини України – Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, здійснену внаслідок збройної агресії проти України, у зв‘язку з системними діями РФ проти свободи світогляду та віросповідання громадян України в АР Крим, зважаючи на тиск з боку РФ на релігійну громаду Кримської єпархії УПЦ та архієпископа Сімферопольського і Кримського УПЦ Климента, з метою дотримання прав на віросповідання та свободу совісті, що мають значення для формування культурного простору України на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь Кабінет Міністрів України рекомендує Верховній Раді України прийняти постанову, якою тимчасово, на період дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», передати з власності АР Крим у державну власність Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги. Повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

“Це рішення є вкрай важливим, оскільки протягом 6 років тимчасової окупації Росією українського півострова, окупаційна «влада» системно порушує права релігійних громад та громадян, що проживають на ТОТ”, – наголосив заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко.

Кримська єпархія УПЦ (ПЦУ) – єдина з релігійних громад на півострові, що відмовилася від «перереєстрації» відповідно до незаконних вимог РФ, що стало однією з причин переслідування з боку РФ вірян, священнослужителів і членів УПЦ та їх сімей.

SHARE