Рада асоціації: Україна ініціювала заснування міжнародної групи друзів українського Криму

8 грудня у Брюсселі Європейський Союз та Україна провели 4-у зустріч Ради асоціації, де Україна представила власну ініціативу щодо заснування міжнародної групи друзів українського Криму. У свою чергу Європейський Союз вкотре підтвердив свою політику невизнання незаконної анексії Автономної республіки Крим та міста Севастополя Росією. Про це йдеться у спільному прес-релізі, що був  оприлюднений на сайті Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Рада асоціації засудила чинну мілітаризацію півострову Росією та погіршення ситуації із правами людини, включно із забороною діяльності органу самоврядування кримських татар (Меджліс) та переслідуваннями тих, хто не визнає незаконну анексію. Рада асоціації закликала негайно звільнити усіх незаконно затриманих громадян Україні, що перебувають на незаконно анексованому півострові та у Росії», – наголошується у прес-релізі.

Також ЄС підтвердив свою повну підтримку незалежності, суверенності та територіальної неподільності України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, та висловив занепокоєння через погіршення безпекової ситуації на Сході України. ЄС вкотре наголосив на своїй підтримці усіх зусиль, спрямованих на досягнення довготривалого та мирного врегулювання конфлікту у східній Україні, включно із Нормандським форматом та Тристоронньою контактною групою. Рада асоціації погодилась, що повноцінна імплементація Мінських угод усіма сторонами є необхідною, а також наголосила на відповідальності Росії у цьому напрямі. Україна наголосила на потребі посилити залученість міжнародної спільноти для мирного вирішення ситуації на Донбасі та представила своє бачення можливої майбутньої миротворчої місії ООН. ЄС нагадав, що чинність економічних санкцій проти Росії залежить від повної імплементації Мінських угод.

Повний текст спільного прес-релізу:  За результатами зустрічі Ради асоціації між Європейським Союзом та Україною

SHARE