Підтримайте ініціативу щодо присвоєння кримчанину Володимиру Балуху звання Герой України

Декілька днів тому на офіційному сайті представництва президента України зареєстрована електронна петиція «Про присвоєння звання Героя України кримчанину Володимиру Балуху, який переслідується російською владою за свою публічну підтримку України». Документ створений кримською журналісткою Ганною Андрієвською, яка протягом кількох років слідкує та інформує українське суспільство про долю кримчанина.

Коментуючи свою ініціативу виданню «Крим.Реалії» журналістка зазначила, що підписання петиції – це не лише підтримка людини, яка вимушена боротися з репресивною системою Росії у Криму,  а й тест для нашого суспільства. «За допомогою цієї петиції я хочу з’ясувати, чи хвилює доля Володимира Балуха українське суспільство, заради якого він відмовляється співпрацювати зі слідством в обмін на більш м’який вирок. Кожен підпис під петицією означає солідарність із Володимиром Балухом і можливість донести до нього, що у своїй боротьбі він не один», – наголосила вона.

За п`ять днів петицію підтримало 130 людей з необхідних 25 тисяч.

Нагадаємо, що Володимира Балуха окупаційна влада почала активно переслідувати два роки назад за його проукраїнську позицію, яку він не  побоявся висловлювати відкрито: над його будинком в кримському селі Серебрянка Роздольненського району весь час майорів український прапор,  а наприкінці минулого року на його будинку з’явилась табличка з написом «вулиця Небесної Сотні, 18». На той момент він вже мав проблеми з «правоохоронними органами» —  отримував адміністративні покарання від окупаційного режиму. За «Небесну Сотню» в будинку кримчанина провели черговий обшук, під час якого нібито знайшли патрони та тротилові шашки. За гратами Володимир перебував з 8 грудня 2016 року.

1 грудня «Роздольненський районний суд» в Криму прийняв рішення відпустити проукраїнського активіста Володимира Балуха до дому прямо із залу суду, але боротьба триває. Адже вже 6 грудня Володимир Балух отримав постанову про притягнення його як обвинуваченого за ч. 2 ст. 321 КК РФ (дезорганізація діяльності закладів, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Звинувачення висунуто у рамках кримінальної справи, відкритої під час утримання активіста в СІЗО міста Сімферополя. Як зазначають правозахисники все це може завершитися тим, що Володимир знову опиниться в СІЗО.

Читайте по темі: Ольга Скрипник: «Володимир Балух  є  прикладом спротиву України в Криму» (відео)

SHARE