Ольга Скрипник: “Справа Костенка – ще одне підтвердження політичних переслідувань у Криму”

Учасник Євромайдану Олександр Костенко, затриманий 5 лютого 2015 року на території Криму і звинувачений у ніби-то спричиненні шкоди співробітнику кримського “Беркута” немає нормальних механізмів правового захисту.

Про це в коментарі кореспонденту “Голос Криму” повідомила голова Центру громадянської просвіти “Альменда” Ольга Скрипник.

Справа Костенка – це ще одне підтвердження політичних переслідувань проукраїнських активістів у Криму. Ми не знаємо хто у нього адвокат. Якщо він призначений, то навряд чи буде захищати інтереси Костенка, тому що буде працювати на інтереси ФСБ. Зараз його інтереси можуть представляти лише російські адвокати, у яких є адвокатське посвідчення. Тим більше, події відбулися на території Києва, а не Криму, у лютому 2014 року, тому Росія не має на них жодної юрисдикції”, – підкреслила Ольга Скрипник.

Українські правозахисники прагнуть допомогти затриманому, але поки що Росія робить усе можливе, щоб вони фізично не могли потрапити до Криму.

У рішенні суду зокрема вказано, що Костенко брав участь в масових заворуженнях, які спрямовані на зруйнування державного устрою України. Також О. Костенко нібито мав відношення до партій “Свобода” та “Правого сектора”.

Від “Свободи” ми отримали підтвердження, що він не є і не був членом партії, незабаром таке ж підтвердженняч отримаємо і від “ПС”. Це говорить про те, що ці структури в Криму розглядаються як терористичні організації і через причетність до них людина може потрапити за грати. Навіть український Консул не має можливості потрапити до Костенка, тому що є правова колізія і абсурдність ситуації. Український консул в Росії, діє на території Російської федерації, але до Криму він не може приїхати, бо це порушення законодавства, адже Крим є територією України. Тому такого механізму як український Консул О. Костенко позбавлений, хоча є громадянином України”, – наголосила Ольга Скрипник.

Нагадаємо: Олександру Костенку загрожує до 2-х років позбавлення волі. Рішення про його арешт виніс суд у Сімферополі. Кримінальну справу за статтею 115 КК РФ нібито про напад активістів Майдану на співробітників кримського «Беркуту» в ході революції в Києві в лютому 2014 року було порушено за ініціативою так званої «прокурора Криму» Наталії Поклонської.