Олег Приходько погрожує порізати вени, йому місяць не віддають ліки, які передали в СІЗО родичі

Кримчанин Олег Приходько, обвинувачений російською владою в підготовці терактів на півострові і у Львові, погрожує порізати вени, якщо йому не віддадуть ліки, передані родичами в СІЗО місяць тому.

Таку заяву кримчанин зробив під час засідання Південного окружного військового суду, що у місті Ростов-на-Дону(Російська Федерація), яке відбулося 1 жовтня. Про це повідомляє інформаційний ресурс «Ґрати», журналісти якого брали участь у засіданні.

«Товариш суддя, я вимагаю, щоб ваша сторона повернула мені те, що мені належить! Мені не прийшла посилка і мене менти переселили в скотську хату 2 на 2. Я місяць ліки не отримую, які мені потрібні. Місяць! Я офіційно заявляю, що якщо протягом тижня їх не буде, я собі вени поріжу!», – заявив Приходько в залі суду.

У відповідь суддя Алексєй Магомадов зазначив, що не може вирішити питання про посилку поза судовим засіданням, а воно не відбудеться 1 жовтня через відпустки прокурора. Наступне засідання відбудеться в середині жовтня (дату не повідомили).

Захист Приходька пов’язує переведення кримчанина в двомісну камеру СІЗО Ростова-на-Дону з тиском, який чиниться на нього через скаргу на не неотримання посилки. На попередньому засіданні Приходько вже скаржився суду на те, що йому не передають необхідні ліки, надіслані рідними.

Кореспондент присутній на засіданні передає, що у Приходька хворобливий вигляд, також він сильно схуд. Фотографувати його сьогодні суд не дозволив. Родичі кримчанина розповіли, що ліки є життєво необхідними при його захворюваннях, і йому не можна залишатися довгий час без медичної допомоги.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього О.Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

Ольга ГЕРАСИМЧУК

Фото: ґрати

SHARE