Мінекології: Будівництво Керченського мосту впливає на біорізноманіття Чорного та Азовського морів

Під час будівництва  таких масштабних об’єктів, як міст через  Керченську протоку,  має здійснюватися стратегічна екологічна оцінка та оцінка впливу на довкілля. Про це заявила  директор Департаменту стратегічної екологічної політики Міністерства екології та природних ресурсів України  Леся Карнаух.

За її словами, Мінприроди  використовує усі доступні механізми  міжнародного  впливу на Російську Федерацію  для стабілізації  екологічної ситуації в Криму.

«Великою екологічною проблемою може стати  використання природно-заповідного фонду півострову Криму, який був і залишається національним багатством українського народу, не за призначенням. На  жаль, єдина  з материковою частиною система моніторингу показників  стану навколишнього природного  середовища не працює, і ми не можемо дати належну експертну оцінку екологічної ситуації на півострові», – зазначила Леся Карнаух.

Також вона повідомила, що  наразі не має можливості провести   достовірний Державний облік природних ресурсів і  Мінприроди оперує   даними   зафіксованими станом  на 1 січня 2014 року. Разом з тим Леся Карнаух  підкреслила, що  міністерство   чітко слідкує  за усіма  джерелами інформації   і намагається  проводити  аналіз загальних тенденцій  щодо  стану тваринного, рослинного світу та  природно заповідного фонду півострова.

«Частково проводиться робота  з підрахунку збитків, які завдано Україні внаслідок  незаконної анексії Кримського півострову Зокрема, з метою забезпечення  процесу відшкодування збитків,  розпочата співпраця із МЗС та Мін’юстом. Розглядається навіть можливість  застосування механізмів судового розгляду у міжнародних інстанціях», –  зазначила Леся Карнаух.

Також директор Департаменту стратегічної екологічної політики повідомила, що за даними  Державної екологічної інспекції Північно-Західного  регіону Чорного моря, держінспекторами не встановлено  фактів наявності плям нафтопродуктів у  морських акваторіях найближчих  портів до міста Севастополя.

Нагадаємо, що  два тижні тому  поблизу Севастополя сталася аварія, внаслідок якої  нафтопродукти вилилися в море. Тоді ж, за ініціативи Міністра екології та природних ресурсів України  Остапа Семерака, МЗС надіслало до Кремля  відповідну ноту протесту.