Майже 900 вимушених переселенців освоїли нові професії протягом року

Майже 900 вимушених переселенців безкоштовно освоїли нові професії протягом року за сприяння громадської організації  «Кримська діаспора».

Про це під час прес-конференції «Звіт ГО «Кримська діаспора» про результати навчання переселенців на безоплатній основі» повідомила менеджер проектів з навчання переселенців, переселенка з Севастополя Ірина Сірик.

«Проект інтеграції  має попит та є результативним. Ми планували навчити спочатку 100 або 200 людей. Потім зрозуміли, що можемо й 300 навчити різних професій. В результаті – 889 людей пройшли наші курси. Тепер вони відкривають свої справи, або вливаються в інші бізнеси. Багато з них відкрили власні підприємства», – сказали Сірик.

Анатолій Засоба, голова правління ГО «Кримська діаспора» переконаний, що вимушені переселенці хочуть розвиватися і починати нове життя на новому місці. «Люди продовжують вчитися. У Школі професій, Академії бізнесу, Школі фрілансу. Попереду –  Мовна школа, це дуже актуальне питання для переселенців. Заявок набагато більше –  ніж ми можемо собі дозволити навчити. Але це тільки початок».

За даними виступаючих вони отримали 2713 заявок на навчання від вимушених переселенців з Криму та Сходу України.