Мінюст передав до Європейського суду хронологію порушень прав людини в Криму (відео)

Європейський суд з прав людини офіційно підтвердив прийняття нашої правової позиції по першій справі “Україна проти Росії” , яка стосується фактів порушення прав людини на півострові. Про це під час прес-конференції розповів міністр юстиції України Павло Петренко.

“27 березня цього року ми направили величезний пакет документів і нашу правову позицію, де ми спростовуємо усі позиції Росії. Тиждень тому ЄСПЛ прислав офіційне підтвердження прийняття цієї правової позиції”, – повідомив очильник відомства.

Наразі Мінюст очікує від Європейського суду затвердження процесуального графіку розгляду першої справи щодо Криму.

Павло Петренко зауважив, що для ЄСПЛ – це (справа “Україна проти Росії”)  нова практика, адже таких масштабних, великих за обсягом та безпрецедентних за змістом доказів, справ європейський суд ще не слухав.

У свою чергу, Іван Ліщина, Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини,  розповів про збір доказів порушень прав людини в Криму, які були направленні до ЄСПЛ.

Нагадаємо, що Україна ініціювала п’ять справ в ЄСПЛ. Перша справа стосується порушення прав людини під час незаконної окупації Криму, друга – стосується незаконного вивезення на територію РФ українських дітей-сиріт, наступні справи стосуються подій на Донбасі.

SHARE