ЗНО-2016: з чого почати та на що звернути увагу кримчанам?

1 лютого в Україні стартувала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання – 2016.

У 2016 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. Основну сесію ЗНО буде проведено з 5 травня до 17 червня, додаткову – з 14 червня до 4 липня. Реєстрація на ЗНО-2016 триватиме до 4 березня.

Цьогоріч можна складати тести із 4-х предметів, 2 з яких обов’язкові (українська мова та література, а також, залежно від майбутнього фаху, – історія України або математика). Випускні шкільні іспити з української мови і літератури, математики та історії України у 2016 році будуть проведені у формі ЗНО та відбудуться у травні (5-13 травня). Решта тестувань відбуватимуться у період із 3 до 17 червня.

Щоб бути зареєстрованим для участі в ЗНО, випускники поточного навчального року, які проживають на тимчасово окупованій території, мають вибрати загальноосвітній навчальний заклад, де бажають здобути повну загальну середню освіту на території, що контролюється українською владою. Детальна інформація про умови зарахування та перелік загальноосвітніх навчальних закладів розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України (mon.gov.ua).

«Значна частина українців, яка знаходиться на тимчасово окупованих територіях має можливість взяти участь у ЗНО. З минулого року напрацьований Міносвіти механізм щодо екстернатної форми навчання – тобто визначено 19 тисяч навчальних закладів, де кожен громадянин України може закріпитися у формі екстернату і пройти ЗНО. Інформаційна блокада у цьому плані існує. Знайти контакти з абітурієнтами з Криму доволі складно. Знаходимо варіанти співпраці – через Представництво Президента в АРК, тому що багато звертається до них людей, які виїжджають з Криму», – прокоментував ситуацію директор Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти Максим Кирпенко.

Інформацію про порядок реєстрації та графік проведення ЗНО розміщено на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua).

До 30 січня 2016 року триватиме реєстрація осіб для участі в пробному ЗНО.

Зареєструватися для участі в пробному ЗНО можна на сайті відповідного регіонального центру. Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 2 квітня, з англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії – 9 квітня.

листівка