Ярослав Юрчишин: “Українська вода піде лише в український Крим…”

17 червня 2020 року Верховна Рада України розглянула законопроєкт №2831-1, яким депутати «Слуги народу» пропонували виключити з переліку держкомпаній, які не підлягають приватизації, два підприємства, що забезпечують постачання води до Криму – Управління Північно-Кримського каналу та Управління Головного Каховського магістрального каналу.

«Ініціатива окремих представників більшості 2831-1 про дозвіл на приватизацію Північно-Кримського та Каховського магістрального каналу провалена в залі. Українська вода піде лише в український Крим. Ні краплі води російським окупаційним військам», – повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Юрчишин.

Раніше депутат зазначив, що два профільні комітети, а саме комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики та комітет з питань економічного розвитку, пропонували відхилити законопроект 2831-1.

Від української влади та політиків були різні заяви. Так, зокрема, глава української парламентської фракції «Слуга народу» заявляв, що Київ може відновити подачу води до Криму в обмін на поступки в переговорах по Донбасу.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль озвучував різнополярні тези. Однак, 11 червня повідомив, що питання щодо відновлення подачі дніпровської води в окупований Росією Крим на порядку денному немає і це питання не є предметом торгу.

Представництво Президента України в АРК у своїй заяві наголошувало, що відновлення водопостачання до окупованого Криму з боку України можливе лише за умови повної деокупації півострова.

Також, раніше в Держагентстві водних ресурсі наголошували, що подавати воду в Крим технічно неможливо.

У Женевських конвенціях, міжнародний договір «Про захист цивільного населення під час війни», окремим розділом регламентовано дії окупантів на захопленій території, їхнє ставлення до місцевого населення тощо. Зокрема, там чітко вказано, що держава-окупант є відповідальною за забезпечення життя населення на окупованій території.

Матеріал Івана Бобака

SHARE