В Криму окупанти влаштували погром у церкві  Київського Патріархату

31 серпня о 10.00 до приміщення, де знаходиться Кримська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату та кафедральний собор святих рівноапостольних Володимира та Ольги, прийшли “судові виконавці” разом з представниками так званого Фонду майна Криму  і повністю заблокували доступ до першого поверху будівлі та зламали двері.

“Зламані замки в усіх дверях на першому поверсі, також зламані двері на другому поверсі та двері у вівтар”, – повідомив ІА “Голос Криму” Архієпископ Сімферопольський та Кримський Климент. Постраждав і сам владика. Йому пошкодили руку, і наразі він очікує на приїзд швидкої.

За словами архієпископа свій прихід представник кримських “держустанов” мотивували рішеннями суду, які були винесені у грудні минулого року. “За цими рішеннями нас зобов’язали звільнити 112 кв. метрів, які знаходяться на першому поверсі Церкви, але по факту на цей момент вони влаштували погром на 432 кв. метрах і повністю заблокували мені доступ до них”, – констатує владика Климент.

Нагадаємо, що в поле зору кримської «влади» ця будівля потрапила ще в березні 2015 року. Адже саме тоді  стало питання про те, що у Церкви можуть вилучити перший поверх. А вже в травні того ж року було проведено аукціон, де перший поверх собору було передано на користь громадського некомерційного руху сприяння розвитку малого і середнього бізнесу в Республіці Крим «Разум». Владика Климент з цього приводу неодноразово звертався до «керівництва» півострову, де запевняли, що будівля залишиться цілісною і буде перебувати у власності Кримської єпархії.
А вже 14 січня 2016 року з`явилось рішення так званого Арбітражного суду Криму: церква мусить сплатити «Міністерству майнових та земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів та в 10-денний термін звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору.

климент і захоплення

 

SHARE