Українці Криму відновлять діяльність Крайової ради

28 вересня представники української громади Криму оголосять про відновлення Крайової ради українців Криму.

Українська громада у тимчасово окупованому Криму через політику держави-агресора перетворилася на найбільш дискриміновану етнічну меншину. На вільній території країни з ініціативи кримської громадськості вже чотири роки 28 серпня проводиться День захисту прав української громади Криму. Ця дата була обрана, оскільки саме наприкінці серпня 1917–1919 рр. у Сімферополі та Севастополі відбувалися з’їзди українців Криму, на яких було утворено Крайову українську раду в Криму (1918–1920 рр.)

«З метою захисту прав української громади Криму, яка переживає складний період через дискримінацію держави-окупанта, вирішено відродити в оновленому форматі Крайову раду українців Криму. Про її цілі, завдання та форми діяльності буде оголошено на пресконференції» – зазначають ініціатори відновлення Крайової ради українців Криму. 

Пресконференція на тему «Відновлення діяльності Крайової ради українців Криму та стан української громади на тимчасово окупованій території АР Крим» відбудеться в Києві  28 вересня об 11.00 у приміщенні Укрінформу (Зал 1).

Організатором заходу є громадська організація  «Кримський центр ділового та культурницького співробітництва «Українській Дім».

Учасники: Андрій Іванець – координатор Таврійської гуманітарної платформи, голова Оргкомітету з впорядкування місця поховання голови Крайової ради українців Криму П. Горянського; Андрій Щекун – член Правління ГО «Кримський центр ділового та культурницького співробітництва «Українській Дім», головний редактор газети «Кримська світлиця»; Сергій Мокренюк – голова ГО «Євромайдан-Крим».

Акредитація представників ЗМІ: [email protected]  У зв’язку з карантинними заходами кількість місць обмежена.

Для зручності захід також транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV 

SHARE