Проект резолюції по Криму повинен консолідувати міжнародну спільноту в питанні де-окупації півострову

Оновлений проект резолюції щодо порушень прав людини країною-агресоркою в Криму, який 31 жовтня було представлено на  розгляд Третього комітету Генасамблеї ООН, має на меті консолідувати підтримку України міжнародною спільнотою в питанні де-окупації півострову.  Про це йдеться в офіційному повідомленні вітчизняного дипломатичного відомства.

У МЗС наголошують, що  проект резолюції також засуджує незаконне застосування агресором на тимчасово окупованій території України правової системи РФ, експропріацію української власності, автоматичне поширення російського громадянства на резидентів Криму, незаконний призов кримчан до лав ЗС РФ, що прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом.

«Світ має називати речі своїми іменами – йдеться про злочини Росії в окупованому українському Криму, – переконаний Міністр закордонних справ України  Павло Клімкін.

Окремий наголос, у поданому на розгляд документі, робиться на необхідності виконання Росією рішення Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ та надання доступу до півострова міжнародним моніторинговим місіям.

Міністр назвав цей проект резолюції досить жорстким. Це пов’язано з тим, що  жодне з положень Резолюції ГА ООН 71/205 «Ситуація з правами людини в АР Крим та м.Севастополь (Україна)», ухваленої 19 грудня 2016 року, Росією не виконане.

Наразі, за інформацією речника Постійного представництва України при ООН Олега Ніколенка, проект резолюції отримав підтримку 34 країн, які стали його співавторами. Передає «Укрінформ».

Він також повідомив, що голосування резолюції в Третьому комітеті заплановане в середині листопада. Після цього, як очікується, вже в грудні документ буде винесений на загальне голосування в Генеральній Асамблеї.

SHARE