Громадськість звернулась до Президента України з проханням присвоїти кримчанину звання «Герой України» (документ)

Громадські активісти, правозахисники, журналісти, релігійні діячи закликали українців підписати звернення до Президента України, де йдеться про присвоєння звання «Герой України» кримчанину Володимиру Балуху, який для багатьох став прикладом мирного спротиву окупації Криму.

«Ми вважаємо, що позиція Володимира Балуха є прикладом жертовності заради підтримки України на території, яка контролюється ворогом. Тому громадські активісти, релігійні діячі, правозахисники звертаємося до Президента України з проханням присвоїти кримчанину Володимиру Балуху звання Героя України… Ми закликаємо всіх громадян підписати це звернення. Підписи приймаються до 25 січня, а 26 січня 2018 року це звернення буде передане Президенту», – сказала голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, під час прес-конференції  на тему: «Справжні і фальшиві герої: яких кримчан насправді має вшановувати Україна».

Учасники заходу зауважили, що за роки попередньої влади звання «Герой України» було дещо дискредитоване, адже його надавали, фактично, за ознакою політичної лояльності (наближеності до влади або дружніх зв’язків). Тому, власне, і не є дивним, що низка кримчан, яким було присвоєно це почесне звання, у 2014 році з легкістю зрадили Україну.

(натисніть на зображення, щоб збільшити)

Громадські активісти та правозахисники закликали Президента України та органи влади більш уважно ставитися до того, кому надається звання «Герой України» з тим, аби в подальшому не дискредитувати це дуже почесне звання. «Ми вважаємо, що це повинні бути дійсно моральні авторитети, люди на яких мають рівнятися всі українці. І ми вважаємо, що саме такі люди як Сергій Кемський та Решат Аметов (отримали звання «Герой України» посмертно – ред.), Володимир Балух –  є тими кримчанами, які своєю боротьбою, своє життя та волю поклали на те, щоб Україна була єдиною, соборною і незалежною…», – наголосила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Перейшовши  за посиланням, ви зможете підписати звернення:  Відкрите звернення про присвоєння звання Героя України Володимиру Балуху

SHARE