Світлана Кочерга: «Кримська молодь розуміє, що їй треба їхати в Україну, де є повітря свободи» (радіопрограма)

В ефірі Першого каналу Українського радіо програма «Голос Криму» . В студії ведуча Людмила Боженко та гість – Світлана Кочерга, доктор філологічних наук, професор, викладач національного університету «Острозька академія», заслужений працівник культури АР Крим.

Програма присвячена  питанню дистанційної освіти для дітей, які живуть на окупованому півострові.

Минулого року громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» розпочала реалізовувати освітній проект онлайн-освіта, дистанційне вивчення української мови та літератури  для кримчан. Потреба у реалізації цього проекту була продиктована ситуацією, яка склалась в освітньому просторі окупованого Криму: закриття шкіл та класів з українською мовою навчання,  знищення україномовних підручників та художньої літератури. Ви є одним з викладачів онлайн-ресурсу, саме тому хотілося б почути вашу думку: на скільки він є потрібним та затребуваним в Криму?

Хочу розпочати з історії. Чверть століття тому, коли питання майбутнього Криму було теж мало відоме, інтерес до української мови народжувався, але підтримки ніякої не було. Я пам’ятаю як відомий кобзар Остап Кіндрачук  кинув шапкою у кут кімнати і сказав: «Та робіть щось, бо ви вчені, бо діти пропадають». Так в Криму відкрилась перша недільна школа, яка згодом стала українською гімназією.

Ніколи не думала, що це відчуття, що діти пропадають і що ми відповідальні за них, а особливо ті, хто зараз на великій Україні, воно повториться ще раз.

Немає ніякого сумніву у тому, чи потрібний цей курс оналйн-освіти. Ви прекрасно розумієте, що наше життя багато в чому стає віртуальним. Тепер, коли ми відрізані від півострову, де ще не так давно було повністю українське життя і залишилися там молоді люди, які і раніше мріяли, а зараз у складних умовах переконалися, що їм потрібно їхати на Україна, туди, де є повітря свободи…

Далі слухайте:

Довідка: Щоп’ятниці о 18.00 в ефірі Першого каналу Українського радіо виходять програма «Голос Криму».Мешканці Криму можуть слухатинас на середніх хвилях на частоті 549 КГц.

 

SHARE