Сьогодні День пам’яті жертв депортації кримських татар

Спочатку в їхнє життя, як і в життя мільйонів людей, безжально увірвалася Друга світова війна. Здавалося б, що може бути страшніше? Але вона виявилась менш тяжким випробуванням, ніж примусове виселення з рідних домівок та майже піввікове забуття.

deportatsiyaСпецоперація з депортації тривала два дні і закінчилася ввечері 20 травня 1944 року. Понад 200 тисяч кримських татар вивезли з Криму і розселили в “спецпоселеннях” в Узбекистані, Киргизії, Казахстані та Росії. Офіційна причина виселення була сформульована в постанові Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року «Про кримських татар»: нелояльність по відношенню до радянського режиму.

Під час депортації загинуло 46% примусово виселених представників корінного народу.

18 травня в Україні вшанують пам’ять за загиблими: в українських містах пройдуть траурні мітинги, молебні. Зокрема о 12.00 відбудеться загальноукраїнська акція «Скорбота і солідарність» — хвилина мовчання з супроводом звукового сигналу оповіщення. О 16:00  у Національній опері України імені Т. Шевченка пройде вечір-реквієм, присвячений пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а о 18.00 на Майдані Незалежності розпочнеться жалобний мітинг.

SHARE