UA EN

29 Березня 2024

Радикальна партія: Крим був, є і буде українським

Продовжуємо експеримент «Голосу Криму» з опитуванням політичних партій,  що представлені фракціями у Верховній раді України. Нагадаємо, наші журналісти задають три запитання щодо кримської проблематики, щоб зрозуміти наскільки політики вважають цю тему актуальною та важливою.

Від Радикальної партії Олега Ляшка відповідав на поставлені нами запитання народний депутат України Ігор Мосійчук.

1.Чи є програма у партії щодо Криму? Можливо, просто ідеї, щодо ситуації з Кримом?

  • Крим був, є і буде українським. З часу його анексії пройшло більше року. Стратегія партії з президентських виборів 2014 року по відношенню до Криму не змінилась. Півострів треба повертати. Застосовувати політичні, економічні, так і методи військового та, можливо, диверсійного характеру.
  • Головне – не звертати увагу на кремлівську пропаганду, соціологію і все інше. Цифри підтримки кримчанами «повернення до РФ» такі само брехливі, як і результати минулорічного референдуму.
  • Економічні методи повернення – побудова сильної, квітучої України. Материкова частина має стати «картинкою», на заздрість проросійській «ваті». Повернутися в Україну має захотіти не тільки Крим, а і інші історичні землі – Ростовщина і так далі.
  • Пропаганда – кримчани знаходяться під впливом кремлівської пропаганди, побудованої в кращих традиціях Геббельса. Материкова Україна має давати правдиву інформацію усіма доступними методами – радіо, тб, газети.
  • Військові методи – створення потужної, висококваліфікованої, добре озброєної армії. Можливо варто поновити розмови про повернення до ядерного статусу. Ми проти війни, але захищатимемо себе до останнього патрона.

2. Цікавить оцінка скандального законопроекту  «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України». Громадськість та експерти дали негативну оцінку — ВЕЗ не може бути на окупованій території, податки не сплачуються, корупція на кордоні. Якщо є напрацювання, поділіться, що потрібно у ньому змінити.

  • Читайте уважно законопроект. Він більше політичний. В документі визначено статус не тільки юридичних, а і фізичних осіб. Сам документ тісно пов’язаний із законом про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
  • Зрозуміло, що економічна діяльність на території тимчасово окупованого Криму зараз ускладнена, але, врешті-решт півострів буде повернуто державі Україна, і ті підприємства та організації, які там знаходяться, потребуватимуть юридичних правил повернення в фіскальну систему України.
  • Документ також передбачає процедуру переміщення організацій на материкову частину і регламентує їх діяльність.
  • Цей закон не для «зараз». Він скоріше для «потім».

3. 1 квітня 2015 року почався військовий призов до лав Російської Федерації. І у Росії є план мобілізувати 80 тисяч кримчан. Кримчани можуть взяти зброю, скласти присягу РФ та повернути її проти України. Як Україна має реагувати на цей виклик?

  • Коментувати призов до лав армії держави-агресора немає сенсу. Нехай там собі копошаться і призивають кого хочуть і куди хочуть.
  • Брати в руки зброю чи не брати – справа кожного окремого громадянина. Тим більше, громадяни України, які залишилися на тимчасово окупованій території мають повне право виїхати на материк і не бути мобілізованими до російського війська.
  • Ми завжди радо вітатимемо патріотів, які не зрадили Україну. У війську, яке захищає рідну землю – ЗСУ України, служити почесно. У збройних формуваннях країни-агресора – ганебно і підло. Кожен в праві обирати.

Читайте також відповіді партії «Батьківщина»:  https://gol.martex.website/main/news/batkivshhina-ukra%D1%97na-maye-ne-tilki-pravo-a-j-realni-mozhlivosti-povernuti-krim.html

Раніше наші журналісти намагалися отримати коментар у представників політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»»: https://gol.martex.website/main/mainnews/the-self-help-could-not-say-anything-about-crimea.html