UA EN

29 Березня 2024

Проукраїнського активіста в Криму повторно засудили

Днями «суддя» Роздольненського «районного суду» в окупованому Криму Бедрицький М.А. виніс вирок щодо проукраїнського активіста Володимира Балуха.

Чоловік визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченому ст. 319 КК РФ (Образа представника влади. Публічна образа представника влади під час виконання ним своїх посадових обов’язків чи у зв’язку з їхнім виконанням) і знову засуджений до 320 годин обов’язкових робіт. Про повідомляє Crimean Human Rights Group.

Раніше, 5 лютого 2016 року цей же «суд», але в іншому складі засуджував Володимира Балуха до такого ж різновиду покарання за цим же звинуваченням, але «суд», який стоїть вище, скасував цей вирок і скерував кримінальну справу на новий судовий розгляд до того ж «суду» в іншому складі.

14 листопада 2015 року до будинку, де мешкав Володимир Балух, прийшли співробітники поліції для проведення обшуку за постановою «судді» Роздольненського «районного суду» Абеляшева А.В. за підтримки спеціального поліційного підрозділу «ЗМОП», вдерлися поліціянти Ященко Г.В., Кудря К.Ю., Федотов А.В., Дубровченко Г.В., Мітченков К.О, Баранов Є.В.

Постанова про обшук мотивувалася викраденням у селищі Роздольне 10 лютого 2015 року «авта марки ВАЗ-2106 у корпусі синього кольору». За цим фактом було порушено кримінальну справу; допитаний у ній свідок засвідчив, що Володимир Балух начебто «зберігає вкрадене авто в себе вдома, розбирає і продає від нього деталі». В результаті пошуку цього авта постановою «судді» Абеляшева А.В. Володимир Балух піддається адміністративному арештові на термін у десять діб. Його визнають винним за ч.1 ст.19.3 КоАП РФ – непокора законному розпорядженню чи вимозі співробітника поліції.

На думку Володимира Балуха, увага до нього з боку поліції зумовлена його проукраїнською позицією, яка висловлювалася відверто — на території його помешкання постійно майорів державний прапор України. Володимир також вважає, що його взяли під адміністративний арешт для того, щоб він не зміг зняти сліди побиттів, яких йому завдали співробітники поліції під час його затримання. Під час перебування у камері він неодноразово вимагав надати йому медичне лікування і діставав відмову. В подальшому це рішення «адміністративного суду» використовується в обох кримінальних вироках як доказ його провини.

Експерти КПГ зазначають, що «справа Балуха» свідчить про упереджене ставлення «суддів» до людей з проукраїнською позицією у Криму. Щодо Володимира Балуха були порушені право на свободу і особисту недоторканність, право на справедливе судочинство, покарання виключно на підставі закону, право на повагу до приватного і родинного життя, свобода висловлення думки, право на ефективний засіб правового захисту.

Навіть спроби окремих «чиновників» дотриматись правомірності у застосуванні законів РФ ні до чому не привели. «Прокурор» Роздольненського району Шмєльов Д.Н. просив скасувати вирок щодо Балуха і передати його на новий судовий розгляд, «суддя Верховного суду Республіки Крим» Осоченко А.Н. цілковито задовольнив його прохання. Однак це ніяк не вплинуло на новий судовий розгляд, оскільки вирок залишився той же.