Оприлюднено список кримських «суддів», які здійснюють діяльність в окупаційних адміністраціях

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим оприлюднило інформацію про осіб – російських громадян, які перемістилися з території Російської Федерації на територію тимчасово окупованого Кримського півострову та здійснюють діяльність в окупаційних адміністраціях та  систематично порушують права українських громадян. Довідку з переліком осіб підготувала служба з питань реінтеграції та деокупації Автономної Республіки Крим Представництва.

«Вказані особи стали частиною репресивної системи переслідування і покарання учасників проукраїнських мітингів, які призвели до незаконного позбавлення волі, незаконних обшуків, порушуючи право на справедливий судовий процес. З метою протидії затвердженню окупаційного режиму Російської Федерації на тимчасово окупованій території України Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим здійснюється систематичний моніторинг та аналіз з питань діяльності осіб, які займають відповідні посади в незаконно створених окупаційних органах влади українського півострова», – вказано у повідомленні на офіційній фейсбук сторінці Представництва.

У відомстві також повідомили, що у вересні 2020 року Представництвом було скеровано до прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя список суддів так званої «Республіки Крим» та «міста федерального значення Севастополь», які не є громадянами України та за наявною у Представництві інформацією, є громадянами Російської Федерації. Крім того, згаданий вище список було скеровано до Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим для розгляду питання щодо запровадження санкцій до зазначених осіб.

На початку жовтня 2020 року прокуратурою АР Крим та м. Севастополь було надано відповідь на звернення Представництва з інформацією про те, що вищезазначений список громадян РФ – суддів так званої «Республіки Крим» та «міста федерального значення Севастополь», було опрацьовано та долучено до відповідних матеріалів кримінальних проваджень, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 статті 438 (порушення законів та звичаїв війни) та іншими статтями Кримінального кодексу України.

«Відомості про осіб долучені Прокуратурою Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до матеріалів кримінальних проваджень за фактами незаконного примусового переміщення громадян України з тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополь, переміщення населення держави-окупанта на тимчасово окуповану територію. Вказані особи також дотичні до злочинів, пов’язаних із перешкоджанням проведенню мирних зібрань на підтримку територіальної цілісності України, під час яких мало місце неправомірне застосування сили, побиття мирних громадян, нанесення тяжких тілесних ушкоджень та вбивства, які мали місце 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим», – вказано у повідомленні.

Опублікований Представництвом Президента України в АРК список налічує понад сотню осіб, це судді так званих:  «Верховного суду Республіки Крим», «Арбітражного суду Республіки Крим», «Кримського гарнізонного військового суду», «Алуштинського міського суду Республіки Крим», «Армянського міського суд Республіки Крим», «Джанкойського районного суду Республіки Крим», «Євпаторійського міського суду Республіки Крим», «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим», «Кіровського районного суду Республіки Крим», «Красноперекопського районного суду Республіки Крим», «Сакського районного суду Республіки Крим», «Феодосійського міського суду Республіки Крим», «Центрального районного суду м. Сімферополя Республіки Крим», «Ялтинського міського суду Республіки Крим», «21 Арбітражного апеляційного суду», «Арбітражного суду м. Севастополя», «Севастопольського гарнізонного військового суду», «Севастопольського міського суду», «Балаклавського районного суду м. Севастополя», «Ленінського районного суду м. Севастополя», Нахимівського районний суд м. Севастополя».

У Представництві повідомили, що список буде оновлюватись та доповнюватись.

З детальним списком можна ознайомитися за посиланням: СПИСОК 

Ольга ГЕРАСИМЧУК

Фото з публічних джерел

SHARE