В Києві презентували інформаційну платформу «Крим – це Україна»

15 червня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація інтернет-проекту «Крим – це Україна»: всеукраїнський онлайн-банк архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів на підтвердження тісного зв’язку Криму з материковою Україною.

Мета проєкту – створити наратив українського Криму. «Логіка проекту полягає у тому, що неможливо переписати історію. Якщо є документальні підтвердження того, що Крим – це Україна, то жодна пропаганда російських окупантів не може цього змінити», – наголосив Андрій Богданович, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

На ресурсі розміщено більш ніж 150 статей про історичну і культурну спадщину Кримського півострову та насичене життя його народу, а також більше 20 публікацій з унікальними архівними документами та музейними експонатами з усієї України. Наповнення ресурсу відбувається у тісній співпраці з Державною архівною службою України, газетою «Кримська світлиця» та залученням всіх, хто цікавиться історією Криму та може зробити внесок у розвиток проекту. «Ми змінюємо концепцію свого розвитку. Раніше архівісти були цензорами того, що можна показувати та яку інформацію робити доступною. Це радянський підхід, який практикується у сучасній Росії, де історики та дослідники, які викривають «небезпечну» для чинної влади інформацію – піддаються репресіям. Місія архівіста – надати повний доступ до матеріалів фахівцям та дослідникам. Ми вважаємо, що українське суспільство зріле і воно здатне робити висновки. Відкритість – це наша сила», – підкреслив Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України.

«Ми закликаємо всіх зробити всій внесок у наповнення ресурсу і якщо ви маєте матеріали, які підтверджують українське минуле і сучасність Криму», – додав Андрій Щекун, головний редактор газети «Кримська світлиця». Він також окремо висловив подяку Сергій Мокренюк та всій команді Управління з питань АР Крим та м. Севастополь Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за змістовну ідею та залучення редакції газети “Кримська світлиця” до реалізації інформаційного проекту.

Маєте цікаві матеріали на кримську тематику для публікації на цьому сайті? Надсилайте їх на адресу: [email protected]

Інформаційна платформа “Крим – це Україна”.

 

SHARE