У Криму катастрофічно зменшується кількість учнів, які вивчають українську мову

 У 21-й доповіді  про ситуацію з правами людини в Україні Управління верховного комісара  ООН з прав людини наголошується на різкому скороченні кількості кримських школярів, які здобувають освіту українською мовою або ж вивчають її як іноземну.

Згідно з даними, зібраними моніторинговою місією ООН, у поточному навчальному році лише 318 школярів здобували освіту українською мовою. Це всього 0,2% кримських учнів. Загальна їх кількість з 2014 року скоротилося на 97%. Крім того, різко (приблизно на 50%) скоритилась кількість дітей, які вивчають українську як предмет, як курс за вибором або ж в рамках міжшкільних заходів: з 12,892 тис. 2016/2017 навчального року до 6,400 тис. 2017/2018 навчального року.

Що ж стосується вивчення кримськотатарської мови, то шкільну освіту нею отримують 5600 дітей, 3% школярів Криму. При цьому кількість учнів у школах, де викладають кримськотатарською мовою, залишається стабільною, а кількість дітей, які вивчають кримськотатарську як додаткову, навпаки зросла на 12%, з 19,254 тис. минулого навчального року до 21,6 тис. нинішнього.

Крім того, під час презентації  доповіді, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні  Фіона Фрейзер наголосила, що Росія продовжує порушувати норми міжнародного законодавства, застосовуючи в Криму російські закони. На півострові продовжують фіксувати системні порушення прав та свобод людини, у тому числі несправедливі судові вироки, заборона мирних зібрань, та брак притягнення до відповідальності за порушення громадянських прав.

SHARE