У Чернівцях нагородили переможців  ХІV Всекримського фестивалю-конкурсу (фото)

17 березня 2018 року в Чернівецькій обласній філармонії відбулося урочисте нагородження та великий гала-концерт переможців ІV Всеукраїнського (ХІV Всекримського) фестивалю-конкурсу учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці.

Цього року учнівсько-студентський конкурс згуртував навколо імені геніальної Лесі Українки майже п’ять тисяч шанувальників її творчості з усієї України та Криму, Італії, Молдови, Норвегії, Грузії, Росії та претендує на набуття статусу Міжнародного фестивалю-конкурсу!

Традиційно конкурс відбувався в семи номінаціях: твір, декламація, інсценізація, науково-пошукова робота, малюнок, аудіовізуальний твір і вокал. Роботу конкурсантів оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі письменники, поети, науковці, журналісти, актори та громадські діячі. Головою журі була професор, доктор філологічних наук, екс-директор музею Лесі Українки в Ялті Світлана Кочерга.

Організатори заходу із задоволенням відзначають, що серед майже 700 переможців конкурсу є представники абсолютної більшості регіонів нашої держави. Особливу активність проявили школярі та студенти з Донецької, Луганської, Херсонської, Сумської, Одеської, Дніпропетровської, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської та деяких інших областей. До столиці Буковинського краю, де жила близька подруга Лесі Українки – Ольга Кобилянська, прибули 120 найкращих! Приємною несподіванкою цьогорічного дійства став і приїзд до Чернівців та участь у гала-концерті Софійки Лоренцо, учениці української школи «Престиж» у Римі (Італія), яка прочитала трьома мовами – українською, англійською та італійською – вірш Лесі Українки «Contra spem spero» та подарувала організаторам зажиттєвий портрет Лесі Українки, виконаний художницею з Канади Катериною Антонович, який конкурсантка, разом з рідними, розшукала в одній з бібліотек Риму.

З вітальними словами до переможців, а також їхніх наставників та батьків звернулися й голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук, міський голова  Олексій Каспрук, ректор Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Степан Мельничук, заступник голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий, громадський діяч і меценат конкурсу Олексій Бурбак…

Серед багатьох яскравих виступів учасників концертної програми  можна згадати, зокрема, декламаторів: Кулик Марту з Львівської області та Перфілову Софію  з Донецької,  які, взявшись за руки, прочитали вірш Лесі Українки “В магазині квіток”. Присутні в залі були вражені  виступами Христини Воробець та Аліни Вербицької з Дніпра, Максима Філіпова з Донецької області, Олександри Крамар з міста Тернополя, Артема Теляшенка  з Сєвєродонецька.

Оплесками й стоячи зустрічали  присутні виступ  студентки ДВНЗ І-ІІ рівня акредитації «Київський коледж легкої промисловості» Діани Довгошиї, яка виконала жестовою мовою пісню на слова Лесі Українки «В себе на вежі».

Чудовими й незабутніми є виконання пісень на слова Лесі Українки Дариною Тихою з Донецької області, Семеренко Анною та Безкоровайною Анною з міста Полтави, Анною Андрющенко  з Пісків Луганської області.

Фестиваль-конкурс, який кілька місяців поспіль спонукав школярів та студентську молодь перечитати й осмислити творчість геніальної української письменниці, через душу пропустити й по-своєму передати захоплення вишуканим словом Лесі Українки, віддати належне її титанічній праці й мужності завершився відвіданням першої власної оселі-садиби Ольги Кобилянської  в якій бувала Леся Українка (нині Чернівецький літературно-меморіальний музей Ольги Кобилянської). А засніженого недільного ранку для конкурсантів та їх наставників організатори провели ще й чудову екскурсію містом та захоплюючу подорож лабіринтами Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

Організаторами та благодійниками заходу цього року стали: Культурно-просвітницький Центр «Sweetарт – Знання», Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я майбутнього», яких підтримали  Полтавська та Чернівецька обласні державні адміністрації, Полтавська та Чернівецька міські ради, Федерація професійних спілок України, ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Державне підприємство «Національне газетно-журнальне видавництво» (м. Київ), Гадяцький історико-краєзнавчий музей, Всеукраїнське Товариство «Просвіта»  імені Тараса Шевченка, інші державні й громадські організації та звичайні громадяни, небайдужі до виховання підростаючого покоління. Укотре захід підтримала чернівецька родина Бурбак. Багатолітнім головою організаційного комітету Конкурсу є заслужений вчитель України Тетяна Захарова.

Прес-служба організаційного комітету конкурсу

SHARE