Геннадія Афанасьєва звільнили з російського полону

Кримчанин, політв’язень Геннадій Афанасьєв, якого було незаконно засуджено у Росії повернувся в Україну після обміну. Також, разом із ним з Росії відпустили й іншого політв’язня Юрія Солошенка.

Геннадій  Афанасьєв — один із обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова», Солошенко був звинувачений в шпигунстві.

Мама Геннадія Афанасьєва пані Оля наголосила: «Я хочу сказати велике дякую президенту України за те, що він допомагав нам, Ірині Геращенко, МЗС, уповноваженому з прав людини. Дякую вам велике! Я дуже рада, що мій син сьогодні зі мною!»

НЕЗЛАМНІ: Ольга Афанасьєва

Нагадаємо, Геннадій Афанасьєв — один із обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова». Його затримання відбулося на початку травня на одній з вулиць Сімферополя. Після цього Афанасьєва незаконно вивезли до Росії. 24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московським міським судом визнаний винним в тероризмі і засуджений до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. За версією слідства Геннадій Афанасьєв входив в кримську групу Сенцова, створену в квітні 2014 року по вказівці «Правого сектора». Геннадій, за версією слідчих, був причетний до підпалу 14 квітня 2014 року будівлі «Російської громади Крима» та 18 квітня місцевого відділення «Єдиної Росії». Його також звинувачують в підготовці підриву пам’ятника Леніну на Вокзальній площі Сімферополя.