Гендиректор «НГЖВ» заявив про те, що «Кримська світлиця» потребує окремого фінансування з бюджету України

Вчора у Міністерстві культури України Андрій Щекун, генеральний директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», до якого входить «Кримська світлиця», озвучив питання щодо повноцінного фінансового забезпечення редакції кримської газети. Він наголосив на необхідності закріплення окремої статті витрат в бюджеті України на це видання.

«Озвучив публічно про необхідність Міністру культури України на засіданні Кабінету міністрів України винести на розгляд питання щодо газети “Кримська світлиця”, та КМУ ініціювати на законодавчому рівні розробку і внесенням до парламенту Проекту Закону “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо програм підтримки друкованих ЗМІ культурологічного спрямування Автономної Республіки Крим та міста Севастополя)»,  написав на своїй сторінці у Фейсбук керівник «НГЖВ» Андрій Щекун.

Він пропонує взяти за приклад вже існуючий Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України № 1759-VIII від 17.11.2016.  За цим документом з  державного  бюджету виділяються кошти на  забезпечення фінансової підтримки ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» для телеканалу з логотипом «АТR T» (кримськотатарський телеканал, що був змушений покинути окупований півострів  – ред.). В грудні цей Проект Закону був підписаний Президентом і вступив в дію. Згідно закону телеканал щорічно буде отримувати 40 мільйонів гривень з держбюджету на підтримку своєї діяльності.

Нагадаємо, що у грудні 2016 року весь колектив ДП «НГЖВ», до якого входять п’ять культурологічних журналів, а також дві газети «Кримська світлиця» та «Культура і життя», вийшов на акцію протесту під стіни Кабміну. Основною вимогою стало недофінансування державою фонду оплати праці працівникам підприємства. На сьогоднішній день зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками ДП “Національне газетно-журнальне видавництво” міста Києва та Міністерством культури України. Вже відбулося кілька робочих зустрічей, але позитивних результатів поки що не має.

«Чітко для себе усвідомив і висловив думку з приводу того, що Міністерство культури України сьогодні своєю байдужістю до вирішення проблеми закладає фундамент для ліквідації ДП “Національне газетно-журнальне видавництво” та фактично призупиняє вихід семи друкованих ЗМІ культурологічного спрямування буквально найближчим вже часом…», – таку оцінку дав керівник державного підприємства «бажанню» Мінкультури вирішити проблему.

SHARE