“Кримська світлиця” потребує дієвої підтримки держави і суспільства (звернення)

Відкрите звернення редакції газети “Кримська світлиця”

Єдине державне друковане видання Криму — газета “Кримська світлиця” — потребує громадської підтримки.
У проекті Державного бюджету України на 2018 рік Міністерством культури України передбачено зменшення коштів на підтримку культурологічних видань, у числі яких — газета “Кримська світлиця”. Наша редакція інформує громадськість про те, що за умови такого фінансування вихід газети у 2018 р. може бути призупинений. Це факт того, що Міністерство культури України в особі Є. Нищука, Т. Мазур, С. Фоменко та ін. зробило все для знищення “Кримської світлиці”, при цьому не забувши збільшити витрати з бюджету на своє утримання.

Упродовж 25-ти років газета “Кримська світлиця” не раз засвідчувала свою дієвість у захисті від проросійських інформаційних атак у Криму, тому зневага Мінкульту до проблем видання є нічим іншим як пособництвом окупації українських територій. Бездіяльність цього відомства у вирішенні проблем єдиного державного кримського друкованого видання розцінюється нами як зумисний акт викреслення теми Криму з інформаційного простору України, як планомірне створення перепон у деокупації українських територій.
У квітні 2014 року окупаційна «влада» Криму завдала удару по українських ЗМІ, що позначилося і на роботі газети “Кримська світлиця”, друк якої було призупинено. У 2016 році керівництво Державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво», у складі якого перебуває редакція газети, прийняло рішення про переведення “Кримської світлиці” з окупованої території та відновлення її випуску в Києві. Евакуація редакції з окупованого Криму призвела до: втрати приміщення, частини працівників, матеріально-технічної бази, читацької аудиторії тощо. Наразі працівники газети сам-на-сам змушені боротися за збереження видання.
Ми відчуваємо безпосередню відповідальність і розуміємо значущість цієї газети, яка вже стала символом українського Криму, тому неабиякими зусиллями намагаємося її вберегти і зберегти. У цих екстремальних умовах нашим обов’язком є використання всіх можливих шляхів і способів збереження часопису. Але одного нашого патріотизму і зусиль кількох людей для цього замало.
Перебуваючи на вістрі протистояння в інформаційній війні з “русскім міром”, газета “Кримська світлиця” потребує дієвої підтримки держави і суспільства. Це видання не може бути комерційним уже тому, що не може бути комерційним питання деокупації українських територій. Успіх боротьби за український Крим можливий лише за умови пріоритетності теми окупованого півострова в інформаційному полі України і світу.
Редакція видання звертається до всіх небайдужих з проханням допомогти зберегти єдину українську друковану газету Криму шляхом максимального поширення інформації та через звернення до народних депутатів, урядовців, громадських організацій, ЗМІ з метою створення суспільного резонансу.

Читай те по темі:  Міністерство культури України знищує Кримську світлицю»

Гендиректор «НГЖВ» заявив про те, що «Кримська світлиця» потребує окремого фінансування з бюджету України

Віктор Мержвинський: “… Міністерству культури та Міністерству інфорполітики… “Кримська світлиця” не потрібна” (радіо)

SHARE