Володимир Балух звернувся з відкритим листом до українства (фото)

“Вітаю шановне Українство.

Користуючись нечастою нагодою публічно звернутись до Вас, дозвольте мені окреслити цілі і перебіг протестної голодовки, в стані якої я знаходжусь. Жодного разу за весь час перебування в полоні, я не вживав тюремної “баланди” і добровільно не зроблю цього за жодних обставин.

14 березня цього року, коли черговий наскрізь брехливий вирок у сфабрикованій проти мене справі набув “чинності” я прийняв рішення оголосити протестне голодування, як вияв свого особистого презирства до окупаційного режиму і їхніх жалких потуг будь що позбавити свободи всіх незгодних з їх ординсько-феесбешною “ідеологією” людиноненависті.

15  березня мною було подано заяву на ім`я начальника СІЗО №1 м. Сімферополя з вимогою забезпечити належні умови для можливості здійснення свого права. З 19 березня, пройшовши через моральні знущання, крадіжку особистих речей і побої з боку деяких працівників СІЗО, мені нарешті вдалося домогтися офіційного визнання мого протесту із переведенням в окрему камеру. Та провокації і моральний тиск з метою дискредитувати мене і мій протест з того часу тільки посилилися. 

На 25-й день голодовки, після консультацій з Архиєпископом Кримським Климентом, аби максимально унеможливити імовірність насильницького годування та несанкціонованого мною застосування медичних засобів життєзбереження організму, а також аби не завдавати невиправного горя своїм рідним, мною було прийнято рішення перейти на інший режим протесту: з того дня я щоденно вживаю дві склінки вівсяного кисілю, 50-70 гр сухарів чорного хліба і п`ю чай із медом.  

Тільки Богові відомо скільки ще триватиме це балансування на нульовій позначці, але на даний час інші методи викриття сутності процесів, які відбуіваються в окупованому Московією Українському Криму, мені не доступні. 

Сподіваюсь на ваше розуміння. 

Слава Україні!

Щиро Ваш Володимир Балух”  (текст листа поданий мовою оригіналу)

Фотокопія листа (натисніть на зображення для збільшення)

Нагадаємо, Володимира Балуха окупаційна влада почала активно переслідувати три роки тому за його проукраїнську позицію, яку він не  побоявся висловлювати відкрито: над його будинком в кримському селі Серебрянка Роздольненського району весь час майорів український прапор,  а наприкінці 2016 року на його будинку з’явилась табличка з написом «вулиця Небесної Сотні, 18». На той момент він вже мав проблеми з «правоохоронними органами» —  отримував адміністративні покарання від окупаційного режиму. За «Небесну Сотню» в будинку кримчанина провели черговий обшук, під час якого нібито знайшли патрони та тротилові шашки.

Вперше його заарештували 8 грудня 2016 року, і до грудня 2017 року утримували під вартою. Першого грудня минулого року Володимиру змінили запобіжний захід на домашній арешт.

16 січня  2018 року Володимира Балуха засудили до 3 років 7 місяців з відбуванням покарання у колонії-поселенні. А вже 4 березня так званий Верховний суд Криму зменшив термін покарання на два місяці. Правозахисники і адвокати засудженого українця  зазначають, що справа є політично мотивованою.

Наразі проти Володимира відкрита ще одна кримінальна справа, по якій 19 березня цього року у  “Роздольненському районному суді” кримчанину обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Його звинувачують у «дезорганізації діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства».

19 березня 2018 року Владимир Балух оголосив безстрокове голодування.

SHARE