Володимир Балух, засуджений в Криму за український прапор, голодує вже два тижні

Таким чином  політв`язень висловлює протест проти незаконного вироку окупаційного суду у сфабрикованій проти нього кримінальній справі.

16 січня  2018 року Володимира Балуха засудили до 3 років 7 місяців з відбуванням покарання у колонії-поселенні. А вже 4 березня так званий Верховний суд Криму зменшив термін покарання на два місяці. Правозахисники і адвокати засудженого українця  зазначають, що справа є політично мотивованою.

Наразі проти Володимира відкрита ще одна кримінальна справа, по якій 19 березня цього року у  “Роздольненському районному суді” кримчанину обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Його звинувачують у «дезорганізації діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства».

«Цю кримінальну справу проти українця відкрили у  серпні 2017 року, після того, як Балух і його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченко, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на українця. За заявою Ткаченко Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста. За інформацією захисту українця, начальник ІТТ селища Роздольне Ткаченко сам напав на Володимира, а саме, вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео в ІТТ. Однак за заявою Балуха розслідування відносно Ткаченко так і не почали»,  – повідомляє Кримська правозахисна група.

Нагадаємо, Володимира Балуха окупаційна влада почала активно переслідувати три роки тому за його проукраїнську позицію, яку він не  побоявся висловлювати відкрито: над його будинком в кримському селі Серебрянка Роздольненського району весь час майорів український прапор,  а наприкінці 2016 року на його будинку з’явилась табличка з написом «вулиця Небесної Сотні, 18». На той момент він вже мав проблеми з «правоохоронними органами» —  отримував адміністративні покарання від окупаційного режиму. За «Небесну Сотню» в будинку кримчанина провели черговий обшук, під час якого нібито знайшли патрони та тротилові шашки.

Вперше його заарештували 8 грудня 2016 року, і до грудня 2017 року утримували під вартою. Першого грудня минулого року Володимиру змінили запобіжний захід на домашній арешт. Але вже 16 січня 2018 року, після оголошення вироку, кримчанина прямо в залі “Роздольненського районного суду” знову взяли під варту.

19 березня 2018 року Владимир Балух оголосив безстрокове голодування.

Читайте по темі:  Українська Всесвітня Координаційна Рада оприлюднила заяву щодо вироку Володимиру Балуху

Ольга Скрипник: «Володимир Балух  є  прикладом спротиву України в Криму» (відео)

SHARE