Сьогодні в Криму українському активісту оголосять вирок

16 січня «Роздольненський районний суд» оголосить вирок у справі Володимира Балуха, який для багатьох став прикладом мирного спротиву окупації Криму.

Для українського активіста «прокурор» Дмитро Корольов вимагає покарання у вигляді 5 років та 1 місяця позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії-поселенні, а також оплату штрафу в розмірі 20 тисяч рублів. Повідомляє Кримська правозахисна група.

15 січня, під час свого заключного слова, Владимир вкотре заявив, що справа проти нього сфабрикована і є нічим іншим, як покаранням за його політичну позицію. Завершуючи свою промову він звернувся до тих, кого підозрює у фальсифікації його справи:   «Ви намагаєтеся мене навчити любити так звану «нову батьківщину»? Але це ніколи у вас не вийде, чого б мені це не коштувало… Сльози матерів тих хлопців, які відстоюють законність і право на самовизначення, право на свободу, на почуття гідності ціною власного життя, скільки вже оплачено, це все, хлопці, ваша система влаштовує. Ця система людиноненависницька … Приймайте яке завгодно рішення. Я однозначно заявив уже свою позицію і від неї відмовлятися не збираюся. Винні все одно всі будуть покарані. Перемога буде за нами. Слава Україні!”

Нагадаємо, Володимира Балуха окупаційна влада почала активно переслідувати два роки назад за його проукраїнську позицію, яку він не  побоявся висловлювати відкрито: над його будинком в кримському селі Серебрянка Роздольненського району весь час майорів український прапор,  а наприкінці минулого року на його будинку з’явилась табличка з написом «вулиця Небесної Сотні, 18». На той момент він вже мав проблеми з «правоохоронними органами» —  отримував адміністративні покарання від окупаційного режиму. За «Небесну Сотню» в будинку кримчанина провели черговий обшук, під час якого нібито знайшли патрони та тротилові шашки. За гратами Володимир перебував з 8 грудня 2016 року.

У серпні 2017 року “суд” виніс йому вирок – 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Під час розгляду апеляційної скарги вирок був скасований, і справу відправили на повторний розгляд.

SHARE