Політичне переслідування Балух продовжується. Андрій Щекун звернувся до Прокуратури АРК

Сьогодні, 16 листопада, відбулося засідання «Роздольненського районного суду», де вкотре розглядається сфабрикована справа політв’язня Володимира Балух. «Суддя» вищезгаданої установи Олена Тедеєва залишила кримчанина під вартою. Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Михайло Батрак.

У дописі зазначається, що під час засідання Володимир заявив про необхідність змінити йому запобіжний захід на не пов’язаний з позбавленням волі, оскільки він має проблеми із здоров’ям, а належна медична допомога в СІЗО затриманому не надається. “Якщо запобіжний захід не буде мені змінений, то я буду це розцінювати як цілеспрямовані дії на моє фізичне усунення,” – заявив Володимир у залі “суду”.

Його адвокат, Ольга Дінзе, також наполягала на необхідності змінити запобіжний захід. Адже, за словами адвоката, загальний термін утримання під вартою під час розгляду кримінальної справи не може перевищувати 6 місяців, до того ж у Володимира є хвора мати, яка потребує постійного догляду, і немає жодних підстав для подальшого утримання під вартою.

Як зазначає у дописі Михайло Батрак, «суддя» допитала цивільну дружину Володимира, Балух Наталю, на предмет того, чи не заперечує вона, що Володимира помістять під домашній арешт в її домоволодіння, і чи є у неї документи, що підтверджують право власності. Оскільки  таких документів у Наталії з собою не було, то Тедеєва дала один годину на те, щоб дружина змогла надати їх. Отримавши необхідні документи, “суддя” прийняла рішення – відмовити в зміні запобіжного заходу, і залишила Володимира під вартою.

У зв’язку з вище зазначеним представник громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» Андрій Щекун звернувся до Прокуратури АРК з проханням: «Негайно відкрити кримінальне впровадження проти «судді Роздольненського районного суду Республіки Крим” Тадеєвої Олени Анатоліївни за фактом політичного переслідування громадянина України Володимира Балуха, за незаконно взяті на себе повноваження судді та за порушення ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»…

Нагадаємо, що Володимира Балух окупаційна влада почала активно переслідувати два роки назад за його проукраїнську позицію, яку він не боявся висловлювати відкрито: над його будинком в кримському селі Серебрянка Роздольненського району весь час майорів український прапор,  а наприкінці минулого року на його будинку з’явилась табличка з написом – вулиця Небесної Сотні. На той момент він вже мав проблеми з «правоохоронними органами» —  отримував адміністративні покарання від окупаційного режиму. За «Небесну Сотню» в будинку кримчанина провели черговий обшук, під час якого нібито «знайшли» патрони та тротилові шашки. За гратами Володимир знаходиться з 12 грудня 2016 року.

SHARE