У комітеті ООН схвалили проект резолюції щодо стану з правами людини в окупованому Криму (текст резолюції)

Вчора, 14 листопада, Третій комітет 72-ї сесії ГА ООН схвалив проект резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Незважаючи на шалений тиск з боку Російської Федерації, «за» документ проголосували 71 держав, проти 25 і 77 утрималися під час голосування. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України на своїй офіційній сторінці.

У коментарі дипломатичного відомства зазначається, що затверджена резолюція має на меті змусити Росію припинити грубі порушення прав та основних свобод людини. Також в МЗС наголошують, що оновлений текст проекту резолюції значною мірою підсилює вимоги міжнародного співтовариства до РФ:

По-перше, це підтримка України в питанні де-окупації Криму. Оголошена на цьогорічному 72-у засіданні ГА ООН ініціатива Президента щодо створення міжнародної групи друзів Криму отримає міцну основу зі схваленням резолюції.

По-друге, документ містить заклик до виконання проміжного рішення (Наказу) Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконано Росією. Маємо консолідувати зусилля та примушувати РФ до його виконання.

По-третє, доступ до півострова міжнародним моніторинговим місіям залишається закритим. Це питання має прямий вплив на щоденне життя жителів Криму, а відтак потребує негайного вирішення. Постійний прямий міжнародний моніторинг ситуації матиме ефект стримуючого фактору та контролюючого механізму за дотриманням РФ своїх обов’язків як окупаційної влади згідно з міжнародним гуманітарним правом. Резолюція є одним з елементів забезпечення тиску на РФ та відкриття Криму для міжнародного моніторингу.

Також у документі засуджується незаконне застосування на кримському півострові правової системи РФ, експропріація власності, автоматичне поширення російського громадянства на резидентів Криму, заборона призову до лав ЗС країни-окупанта.

«Наступним кроком стане розгляд проекту резолюції на пленарному засіданні ГА ООН у другій половині грудня 2017 року і головне – примушення Російської Федерації до її повного виконання. Закликаємо міжнародну спільноту об’єднатись навколо наших спільних цінностей та захистити жителів Криму від свавілля окупантів», – йдеться у коментарі МЗС України.

З текстом резолюції можна ознайомитися за посиланням: Резолюція

SHARE