Міністерство культури України знищує Кримську світлицю»

Міністерство культури України, один із засновників газети «Кримська світлиця», ігнорує проблеми кримського видання і веде його до знищення.

«Попри річну боротьбу з Міністерством культури України щодо необхідності бюджетного фінансування редакції газети “Кримська світлиця” ми зазнали поразки. В бюджеті України на 2018 рік ми не побачили того, чого прагнули всім колективом почути і побачити. Колективом тих журналістів редакції, котрі змушені були виїхати з окупованої території і продовжити боротьбу за територіальну цілісність нашої країни вже в Києві»,  –  написав на своїй сторінці у Фесбук Андрій Щекун, керівник ДП «Національне газетно-журнальне видавництво», до складу якого входить кримська газета.

Він також зазначив, що сьогодні на нараді у видавництві колектив буде змушений розглянути можливі варіанти виживання редакції. На розгляд буде виноситися питання або про закриття газети, або про тимчасове призупинення виходу друкованого ЗМІ.

Керівник видавництва звинувачує у відсутності фінансування, яке привело до фактичного знищення єдиної україномовної кримської газети, керівництво Мінкульту, зокрема Міністерства культури України Євгена Нищука та двох його заступників  – Світлану Фоменко і Тамару Мазур.

Лукавство цих державних людей дивує. Адже про критичну ситуацію з газетою у відомстві знали всі. Ще навесні 2016 року міністерству культури  було повідомлено, що у зв’язку з окупацію Криму редакцію газети “Кримська світлиця” переведено до Києва. Зрозуміло, що на окупованій території залишилось все майно редакції. Вирішення проблем щодо обладнання, житла для кримчан, друк газети тощо лягло на плечі Державного підприємства “Національне газетно-журнальне видавництво”, в підпорядкуванні якого перебуває редакція газети. У зв’язку з тим, що Міністерство культури України є одним із засновників “Кримської світлиці”, держпідприємство звернулося до нього за допомогою.

Як зазначають в «Кримській світлиці» ще влітку 2016 року Міністр Євген Нищук заявляв, що готовий посприяти у вирішенні проблем редакції газети, і цю позицію підтверджував після того не раз.

Згодом розпочалось тривале спілкування з Мінкультом, яке завершилось запевняннями міністерства про готовність підтримати газету. Зокрема у листі за підписом заступника міністра Тамари Мазур зазначається: «Міністерством ведеться робота по розробці запропонованих вами змін до Бюджетного кодексу України, які стосуються фінансової підтримки газети «Кримська світлиця».

Лист Міністерства культури додається (натисніть на зобреження, щоб збільшити):

А вже у червні редакція газети отримала листа за підписом ще одного заступника Мінкульту Світлани Фоменко, де вже не йшлося про підтримку. Державна чиновниця вирішила, що фінансувати «Кримську світлицю», яку її безпосередній керівник Євген Нищук не раз у своїх коментарях називав брендом, який потребує захисту, є недоцільним.

Лист Міністерства культури додається:

SHARE