41 країна засудила порушення прав людини в окупованому Криму

21 березня у Раді ООН з прав людини виголосили спільну заяву від 41 країни, де засудили порушення прав людини, які стали наслідком незаконної окупації Криму Росією. Про це повідомляється на офіційному сайті МЗС України.

«З початку незаконної окупації та анексії РФ Кримського півострова навесні 2014 року численні міжнародні спостерігачі з прав людини оприлюднили доповіді щодо ситуації в Криму, в тому числі 13 доповідей Управління Верховного комісара ООН з прав людини.  Зазначені доповіді відображають інформацію про ряд триваючих серйозних і систематичних зловживань. До них відносяться примусова та ретроактивна імплементація російського законодавства; нав’язування російського громадянства; політично вмотивовані тюремні ув’язнення та судові переслідування; обмеження прав на свободу висловлювань; залякування журналістів, систематичне переслідування та дестабілізація роботи ЗМІ, які ведуть мовлення кримськотатарською та українською мовами», – йдеться у спільній заяві.

Країни-члени Ради ООН також рішуче засудили всі зловживання, що є наслідком контролю над півостровом російської, де-факто, влади та які не повинні залишатися безкарними. Вони також закликали російську владу гарантувати для всіх на півострові чесний та справедливий судовий розгляд відповідно до основних принципів міжнародного права.

«Ми закликаємо до негайного звільнення громадян України Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Ахтема Чийгоза та інших активістів, які були незаконно захоплені в Криму, перевезені до Російської Федерації та переслідуються в судовому порядку в порушення основних норм правосуддя й міжнародного права», – наголошується у документі.

Також вони закликали окупаційну владу відновити роботу культурних та релігійних установ кримських татар, негайно та повною мірою розпочати співпрацю з УВКПЛ, а також забезпечити беззастережний доступ для міжнародних та регіональних правозахисних механізмів до всієї території Кримського півострова. «Ми закликаємо до міжнародної присутності в Криму з метою моніторингу там правозахисної ситуації. Це становить першочергову важливість для запобігання подальшому погіршенню становища. Ми рекомендуємо УВКПЛ підготувати додаткову тематичну доповідь щодо ситуації в галузі прав людини в Криму», – зазначається у зверненні.

Також у заяві йдеться про те, що 41 країна визнає Крим невід’ємною частиною України і закликає Росію припинити його незаконну окупацію та анексію.

SHARE