Чи діятиме на практиці Закон про освітні пільги для дітей переселенців та учасників АТО?

5 липня цього року вступив у силу Закон України № 425-VIII, який повинен сприяти та підтримати на державному рівні здобуття освіти учасникам АТО, їх дітям, а також дітям, один з батьків яких загинув в АТО або під час масових акцій громадянського протесту та тим, хто має статус внутрішньо переміщеної особи.

Згідно з документом для цих категорій дітей Кабінетом Міністрів України вже повинна бути розроблена «державна цільова програма підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти», а також порядок та умови її надання.

Зокрема, державна цільова підтримка для отримання професійно-технічної та вищої освіти надається у вигляді:
– Повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
– Пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
– Соціальної стипендії;
– Безкоштовного забезпечення підручниками;
– Безкоштовного доступу до мережі Інтернет, системам баз даних у державних і комунальних навчальних закладах;
– Безкоштовного проживання в гуртожитку.

Але, наразі, ми не має жодного підтвердження того, що ця програма існує і, тим більше, діє.
Про те, що жодних змін, згідно з вищезгаданим Законом, не відбулося яскраво свідчить інформація на сайті Міністерства освіти і науки України, яка стосується умов вступної кампанії 2015 року. У переліку документів, які надаються дітьми при поступленні, не має жодної згадки, що вони можуть надавати довідки, або посвідчення, які підтверджують їх статус: учасника АТО, дитини учасника АТО, чи то довідки, яка підтверджує статус тимчасово переміщеної особи і т.д.

У зв’язку з цим ІА «Голос Криму» звернулась з інформаційними запитами до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України щодо роз’яснення цієї ситуації.

Отримані від виконавчої влади відповіді будуть опубліковані на сайті нашої інформаційної агенції.

SHARE