UA EN

28 Березня 2024

Кримські події з 7 по 13 вересня 2015 року

Окупований Крим продовжують насичувати військовою технікою

До Криму прибуло більше 50 вагонів з російською військовою технікою.  Їх помітили під Сімферополем. За словами очевидців, потяг прямував у бік кримської столиці.

Також у Севастополь перекинули чотири новітніх комплекси РЕБ «Мурманськ-БН».  Один такий комплекс включає в себе шість одиниць техніки.

 

Наприкінці вересня розпочнеться акція «Громадянська блокада Криму» 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров озвучив інформацію про початок акції з блокування кордону: «Ми найближчим часом оголосимо про початок нашої акції, що передбачатиме блокування адміністративного кордону. Це буде у 20- х числах вересня. Приведу офіційні дані: за останній тиждень з материка до Криму ввезено 5 тисяч 777 тон продовольства. З одного боку, ми маємо факти дискримінації, затримань, погромів кримських татар та інших національностей, ми маємо політв’язнів, щодня в Криму є злочини проти людей, і в той же час український бізнес океаном здійснює постачання. Цей бізнес торгує на крові». Організатори пообіцяли, що такі акції в майбутньому будуть по всьому світові.

У той же час кримська «влада» запевнила, що півострів готовий до продовольчої блокади. «Ми не хочемо порушувати зв’язки господарських суб’єктів України і Криму, всі зацікавлені в тому, щоб працювати. Але націоналісти, як завжди, хочуть зробити щось погане республіці. Ми до всього готові, абсолютно ніякого страху у нас немає», – запевнив «керівник» півострову АксьоновВін додав, що в Крим зайдуть великі компанії, які будуть у повному обсязі забезпечувати постачання продовольства. Крім того, на півострові сформований достатній запас продуктів харчування.

 

У МЗС відреагували на поїздку Президент Росії та екс-прем’єр-міністр Італії до Криму

Росія за будь-яку ціну намагається легітимізувати незаконну окупацію Криму. Так у вітчизняному МЗС прокоментували ситуацію із поїздкою екс-прем’єра Італії Сильвіо Берлусконі до тимчасово непідконтрольної української автономії. Текст заяви оприлюднила прес-служба зовнішньополітичного відомства. Українські дипломати зауважили, поїздка Берлусконі не була погоджена з офіційним Києвом та відбулася із порушенням правил в’їзду до півострову. Також дії Берлусконі йдуть врозріз із політикою Євросоюзу, який засуджує окупаційні дії Росії.

 

Російський журналіст назвав анексію Криму злочином

Незаконна анексія півострова Крим з боку Росії є злочином проти України. Таку заяву зробив російський журналіст Отар Кушанашвілі. Журналіст підкреслив, що український і російський народи ще нескоро зможуть помиритися. “Коли б війна не закінчилася, люди будуть розгрібати це д*мо тисячоліттями. Ненависть, посіяна між людьми колишнім КДБ-шником, не дасть людям можливість потиснути один одному руки. Те, що почали в Кремлі, буде тривати нескінченно, тому що люди так влаштовані – поки не доведуть, хто сильніший “, – зазначив він.

Кримського політв’язня Афансьєва етапували на північ Росії

Геннадій Афанасьєв, якого у Росії засудили до семи років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території анексованого Криму, відправлений в одну з колоній російської республіки Комі.

Афанасьєв проходив як обвинувачуваний у тій же справі, що і Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Він визнав провину і пішов на угоду зі слідством. Після вироку він виступив свідком на процесі у справі Сенцова і Кольченка, де розповів, що дав покази проти хлопців під тортурами.

 

 «Ощадбанк» хоче від Росії повернення кримських активів на 1 млрд. доларів

Державний банк України збирається вимагати від РФ заповнити втрачені активи в Криму на суму понад 1 млрд. доларів. Про це інформує РБК-Україна, посилаючись на оголошення голови правління банку Андрія Пишного. Голова правлыння наголосив, що підготовка арбітражного провадження займе 2-4 роки через труднощі процедури подачі позову.

 

Кримська польова місія з прав людини може потрапити до списку небажаних в Росії 

Про це йдеться в заяві місії, пише прес-служба уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. Це загрожує кримінальним переслідуванням як учасникам місії, так і тим, хто з нею взаємодіє. “Протягом декількох останніх місяців Кримська польова місія з прав людини (КПМ) зіткнулася з новими погрозами, викликами і перешкодами …, що утрудняють здійснення незалежної роботи з моніторингу та захисту прав людини на Кримському півострові. У першу чергу мова йде про внесення Кримської польовий місії з прав людини в так званий патріотичний стоп-лист Ради Федерації РФ. 7 липня 2015 верхня палата російського парламенту направила в Генеральну прокуратуру, Міністерство юстиції та МЗС пропозицію про визнання діяльності зазначених в “стоп-листі” організацій “небажаної” на території Росії. Внесення КПМ в список “небажаних організацій” загрожує кримінальним переслідуванням як учасникам КПМ, так і тим, хто з нею взаємодіє “, – йдеться в повідомленні.

 

Прощавайте кримські ВУЗи: вища освіта на півострові не в фаворі

У цьому році в освітньому просторі тимчасово окупованого Криму з’явилася нова тенденція – учні масово пішли в середню професійну освіту. Це підтвердила «міністр» освіти окупованого Криму Наталія Гончарова. На засіданні «Ради Міністрів» вона повідомила: «Больше чем на 40% от ожидаемого количества выпускников 9 классов пошли в систему профессионального образования». Чому ж відбулися такі події? Для цього існує декілька причин.

В основному, це «провал» вступної компанії до вищих начальних закладів (детальний аналіз читай в статті «Кримський рахунок або куди зникли тисячі кримських випускників?», який обумовлений тим, що у випускників вузів окупованого Криму просто відсутня можливість подальшого працевлаштування. І не тільки можливість працевлаштування, але й можливість скандалів, пов’язаних із дипломами. ТакАзербайджан не визнає дипломи з окупованого Криму, навіть у самому Криму виникають проблеми – капітанія Севастопольського морського порту не визнала дипломи Севастопольського державного університету, КМТК видав недійсні дипломита інше. Окрім того суттєво змінився ринок праці в самому окупованому Криму, коли люди з вищою освітою стають вже не потрібні, а Росія їх не приймає. Ось і хапаються «за соломинку» батьки та діти анексованого Криму, намагаючись тримати «синицю в руках».

 

Менше тисячі дітей в Криму навчається українською мовою

В загальноосвітних закладах Криму російською мовою навчається переважна більшість дітей – 96,74%, кримськотатарською – 2,76% і лише 0,5% – українською.

“Українською мовою навчаються 949 осіб, що становить 0,5% від загальної кількості учнів. Навчання організовано в 22 загальноосвітніх організаціях 13 регіонів Республіки Крим. У нинішньому навчальному році відкрито 2 перших класи з українською мовою навчання. У двох школах функціонують з 1 по 9-й класи з українською мовою навчання (м. Алушта, м. Феодосія)”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

 

Мінагрополітики просить повідомляти про факти продажу кримської продукції на материковій Україні

Міністерство аграрної політики та продовольства України звертається до громадян з проханням повідомляти про наявність та продаж у торгівельних мережах продукції, виробленої на території Автономної Республіки Крим. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінагрополітики.

 «Анексія Криму фактично унеможливила контроль за якістю та технологією виробництва. Крім того, вкрай важко відслідковувати ланцюг, за яким ці товари потрапляють до торгівельних мереж країни. Отже гарантій відповідності кримської продукції українським стандартам та її безпечності для здоров’я наших громадян просто не існує. Спільно зі всіма контролюючими органами ми робимо все, щоб попереджати контрабанду, та просимо всіх небайдужих долучатися до цієї роботи», — цитує міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка прес-служба відомства.