UA EN

28 Березня 2024

Кримські події з 30 червня по 5 липня 2015 року

Національний військовий флот відсвяткував День ВМС

Святкові заходи тривали протягом усіх вихідних в місті Одесі.  Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, вітаючи особовий склад національних ВМС з професійним святом, побажав військовим морякам успіхів у виконанні поставлених завдань із захисту країни з морського напрямку.
— Військові моряки першими зіткнулися з гібридною війною на території АР Крим і з гідністю протистояли російській агресії, вийшли на материкову частину України. Флот після передислокації не залишився осторонь та взяв активну участь у проведенні антитерористичної операції на сході держави. Ми, сьогодні, віддаємо данину пам’яті всім тим воїнам, які загинули в ході АТО, захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України. Сьогодні на нас чекає складна й досить відповідальна робота щодо технічного переоснащення й озброєння Військово-Морських Сил, створення умов проживання для особового складу. Для цього планується виділення значних коштів, щоб ми могли максимально наблизити наш флот до світових стандартів. Переконаний, що ті труднощі які сьогодні існують будуть обов’язково подолані  — заявив міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак. — В цей день, я б хотів би подякувати нашим ветеранам, які дійсно виховали патріотів України, побажати всім хто обрав для себе професію військового моряка міцного здоров’я, успіхів і наснаги. Ми обов’язково переможемо!

Також читайте: Привітання командувача ВМС ЗС України  

Експерт: Росія варварськи експлуатує джерела прісної води у Криму

Експерти б’ють на сполох через те, що сьогодні з боку Росії відбувається варварська експлуатація тих джерел, які зберігалися на території Криму тисячами років. Неконтрольований видобуток питної води та створення нових свердловин — це вже початок екологічного лиха, в тому числі, просідання ґрунтів чи руйнування  унікальної екології та лісового господарства, яке пов’язане з підземними водами.

« Змінилася екосистема Криму починаючи з середини 2014 року. За даними червня 2015 року основні колонії птахів, які існували протягом багатьох десятків років на території Криму зникли. Це пов’язано з тим, що зникла прісна вода і колоніальні види птахів, в першу чергу чаплі, мігрували в Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку області. Через зменшення прісної води територія півострову перетворюється на степ», —  підкреслив Олег Дудкін.

Наукові інститути Севастополя місцева влада хоче позбавити майна

На засіданні  «Уряду» Севастополя, яке провів заступник губернатора Олексій Єремєєв, було прийнято рішення по майну двох наукових інститутів Севастополя. У Інституту біології південних морів можуть вилучити Акваріум, причал і базу в Батілімані, у Гідрофіза – приміщення на вулиці Леніна, 28 і ще кілька в головній будівлі. Але рішення ще не підписано.

Прискорити процес передачі майна вимагає від місцевих чиновників Голова Профспілки Російської академії наук Віктор Калінушкін, який направив лист, в якому пише про невиправдане затягування чиновниками виконання Доручення Президента РФ № 702-Пр та Розпорядження Уряду РФ № 599-р про передачу в безоплатне безстрокове користування об’єктів нерухомості наукових організацій, раніше підвідомчих Національної академії наук України, Федеральному державному бюджетній установі науки ІнБПМ і Гідрофізу.

Полторак: «Надія на повернення Україні її кораблів є»

Кораблі Військово-морських сил України, що перебувають у Криму з 2014 року, все-таки повернуться в Україну. Таке сподівання під час поїздки в Одеську область висловив міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак, повідомляє прес-служба МО. Коментуючи запитання щодо можливості повернення військових кораблів з Криму, Полторак заявив: “Переговори з російською стороною про повернення наших військових кораблів ніколи не припинялися, тому є надія на позитивне вирішення цього важливого питання”.

Експерти вперше проаналізували «націоналізацію» по-кримські

Український незалежний центр політичних досліджень презентував моніторинговий звіт «Громадянство, земля, націоналізація власності в умовах окупації Криму: дефіцит прав».  У виданні вперше  детально проаналізовано проблеми з «націоналізацією». Також у ньому розповідається про порушення прав громадян України на громадянство, власність, соціальні права та ризики, які з цим пов’язані.

Інформгенство «Е-Крым» призупинило роботу 

У Криму з 1 липня припинило роботу інформгенство «Е-Крым». Про це повідомила головний редактор агенції Олена Максимчук. Таке рішення, за словами головного редактора агенції, прийняв власник «Е-Крым». Останні новини на сайті інформагентства датовані 30 червня. Як розповіла головний редактор, співробітники редакції не готують нових матеріалів і не оновлюють контент сайту. Як уточнила Олена Максимчук, імовірність того, що «Е-Крым» відновить роботу, існує.

 

“Влада” Криму не вистачає грошей на охорону здоров’я

У Криму дефіцит бюджету на охорону здоров’я у 2016 році сягне 10 мільярдів рублів

Про це заявив глава “МОЗ” Криму Олександр Могилевський. За словами чиновника, такий дефіцит виник через те, що при розробці бюджету не врахували деякі питання: подушне фінансування, забезпечення ліками та медпрепаратами пільгових категорій громадян, які поділяються на три групи – федеральну, суб’єктову і регіональну.

Він також нагадав, що у другому півріччі у Криму будуть застосовуватися норми федерального законодавства, згідно з якими фінансування здійснюється 50% на 50%, що призведе до зменшення фінансування лікувальних установ для оплати праці деяких категорій працівників. Р

Російський «Меморіал»: “Кримчанин Костенко-політв’язень, справу-сфабриковано”

«Кримінальна справа щодо Олександра Костенка — частина політичної та інформаційної кампанії, яку російська влада розгорнула проти України та прихильників Євромайдану після зміни влади у Києві в лютому 2014 року. Абсурдно, що винного у злочині, нібито скоєного одним громадянином України проти іншого громадянина України на території України, до відповідальності притягує російська влада», — вказано у тексті, розміщеному на сайті правозахисного центру «Меморіал».

Автори заяви наголошують, що є серйозні підстави вважати, що Костенка викрали і катували при затриманні і під час утримання під вартою. При затриманні йому зламали руку і завдали інші тілесні ушкодження. Пізніше, за словами Костенка, ув’язнені, пов’язані з адміністрацією СІЗО-1 Сімферополя, систематично тиснули на нього — морально і фізично. Його намагалися змусити визнати провину і примусити до співпраці з російськими спецслужбами.

МЗС Латвії: Крим став замороженим конфліктом 

Анексія Криму стала замороженим українсько-російським конфліктом. Таку заяву зробив міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич.

В інтерв’ю агентству BNS він сказав, що у цього конфлікту немає швидкого вирішення. “Міжнародне співтовариство її (анексію – ред) не визнає. Діють встановлені Євросоюзом заборони для компаній і громадян на те, щоб розгортати яке б то не було економічне співробітництво, вкладати інвестиції або підтримувати зв’язки з Кримським півостровом. Ми вважаємо його українською територією, а Росія вважає своєю. Чи бачимо ми тут швидке рішення? Ні. Швидкого рішення ми тут не бачимо. Ми не можемо і не сміємо знімати це питання з міжнародного порядку денного “, – зазначив Рінкевич.

 

Криму обіцяють багато світла у грудні

У грудні Крим підключать до єдиної загальноросійської електричної мережі. Про це повідомив «директор ГУП «Крименерго» Віктор Плакида. «У грудні місяці ми вже будемо не технічно ізольованою системою, ми будемо під’єднані до національної мережі Росії», – повідомив В. Плакіда в ефірі радіостанції «Росія сьогодні». За його словами, це стане можливо завдяки завершенню будівництва першої черги енергомосту з Краснодарського краю в Крим по дну Керченської протоки.

Кримські школярі святкуватимуть день окупації

У програму патріотичного виховання російських школярів вирішили внести «день возз’єднання Криму з Росією», повідомив міністр освіти цієї країни Дмитро Ліванов.

За його словами, які цитує російська агенція «Інтерфакс», нова програма запрацює з наступного навчального року і буде складатися з обов’язкових шкільних заходів, присвячених цій даті.

Росія анексувала український Криму 18 березня 2014 року після проведення «референдуму» про вихід півострова за складу України і приєднання до Росії. Легітимність референдуму не визнали ані Україна, ані міжнародна спільнота, називаючи дії Росії анексією. «День возз’єднання Криму з Росією» не має статусу державного свята в Росії. Його відзначають тільки на півострові, де 18 березня вирішили зробити вихідним днем.

 

Правозахисники Росії оскаржують у суді “приєднання” Криму 

Керівник російського Товариства захисту прав споживачів “Громадський контроль” Михайло Аншаков і його соратники подали скаргу до Конституційного суду Росії, в якій заперечується конституційність закону про “приєднання Криму і Севастополя до РФ”.

“У цій скарзі, поданій до Конституційного суду, просимо визнати невідповідним Конституції федерального конституційного закону про прийняття Криму і Севастополя до складу Російської Федерації, і там ми посилаємося на пріоритет міжнародного права, який закріплений у статті 15-й, частини 4-ї Конституції Російської Федерації”, – розповів Аншаков.

Він пояснив, чому саме зараз правозахисники звернулись до КС: “Ми вирішили звернутись до Конституційного суду ще восени минулого року, але у зв’язку з особливостями законодавства це не можуть просто зробити громадяни, які вважають, що їхні права порушені ухваленням того чи іншого федерального закону. Тут потрібно, щоб права були порушені в конкретній справі, розглянутій в суді”.

 

Міненерго України підвищило вартість електроенергії для Криму

З 1 липня Київ підвищив вартість електроенергії, що поставляється в Крим, на 14%. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості країни Володимир Демчишин. Україна реалізує електроенергію в Крим за контрактом, укладеним державною компанією “Укрінтеренерго” з кримським контрагентом.

Прокуратура АРК порахувала втрачене Україною в Криму майно

Найбільше від окупації постраждало Мінохорони здоров’я, яке втратило майна на 9,5 млрд грн.Прокуратура Автономної республіки Крим, яка нині функціонує у Києві, відкрила 22 кримінальних провадження за відчудження окупантами українських підприємств та майна у Криму. Про це повідомили у ГПУ у відповідь на запит Тиждень.ua.

Зокрема, у прокуратурі відкрили провадження за відчудження санаторіїв Міноборони «Ялтинський» та «Зорі України», компаній Криматотранс і Аеробуд. Також розслідують відчудження пансіонату «Волга» та дитячого центру «Артек». Окрім того, прокуратура відкрила провадження за фактом захоплення Національного виробничо-аграрного об’єднання «Масандра», тощо.

Окреме провадження у прокуратурі відкрили за відчудження майнового комплексу Чорноморнафтогаз, яке оцінили у майже 15 млн грн. Також у прокуратурі повідомили, що окупанти встигли незаконно видобути на базі підприємства 600 млн кубометрів газу вартістю 240 млн грн.

 

В Криму вкотре підвищилась комуналка

З 1 липня в окупованому Криму введено нові тарифи на газопостачання, енергозабезпечення та водопостачання для населення.

«Згідно з раніше опублікованою інформацією «Держкомітету з цінами і тарифами російського уряду Криму», з липня ціни на воду і електрику зростають на 15%, на газ – на 10%», – сказано в повідомленні.

У жовтні очікується чергове підвищення цін на воду. Від початку року ціни на всі комунальні послуги в Криму зросли на 8-17%

 

Степан Демура: «У Росії готують інформаційне прикриття для повернення Криму Україні»

У російських ЗМІ тема Третьої світової війни плавно змінює тему “жидобандерофашістов”, і це не випадково.

Таку думку висловив російський політолог Степан Демура. Він зазначив, що так звану “Новоросію” вже давно “злили”, а Крим збираються повернути Україні – недарма про це заговорили США і Європа, і навіть представники ДНР і ЛНР заявили, що Севастополь невід’ємна частина України. Однак російській “робочій скотині” необхідно заговорювати зуби новим ворогом і представити когось грандіозного. США на цю роль цілком підходять, звідси і розмови про Третю світову і США, які ненавидять Росію за її “високу духовність”.

Насправді, на думку аналітика, і Штати, і інші країни світу ставляться до Росії як до сусіда-алкоголіку, який п’є і чудить, при цьому створює неприємності, але все до нього звикли, всім його шкода, тому і миряться. І тільки коли у сусіда починається “біла гарячка”, пояснив експерт, всі починають розуміти, що сусіда потрібно заспокоїти, а то він спалить не тільки свій будинок, але й інші.